استمرار تظاهرات مردم الجزائر برای هفتمین ماه متوالی

مردم الجزائر برای هفتمین ماه متوالی با برگزاری تظاهرات گسترده در پایتخت و دیگر شهرهای آن، علیه عناصر دوره عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهور سابق این کشور شعار سر دادند.

استمرار تظاهرات مردم الجزائر برای هفتمین ماه متوالی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، معترضان الجزائری روز آدینه(دیروز) نیز با برگزاری تظاهراتی در پایتخت این کشور و دیگر شهرهای آن در مخالفت با هر گونه گفت وگو و برگزاری انتخابات تحت نظارت عناصر رژیم سابق شعار سر داده و خواهان برکناری عناصر دوره بوتفلیقه از قدرت شدند.

تظاهرات کنندگان همچنین شعارهایی علیه اعضای هیأت میانجی گری و گفت وگوی ملی که در حال رایزنی با محافل مختلف سیاسی و جامعه مدنی هستند، سر دادند.

این بیست وهفتمین آدینه متوالی بود که الجزائری ها در آن تظاهرات نموده و علیه عناصر دوره بوتفلیقه شعار دادند.

طبق گزارش شبکه الجزیره، با وجود گذشت شش ماه از شروع اعتراضات در الجزائر، حل بحران در این کشور همچنان با بن بست روبرو بوده است و دستآورد اصلی این اعتراضات تنها استعفای بوتفلیقه در تاریخ دوم آوریل(13 فروردین) پس از دو دهه حکومت در این کشور، بود.

همانند هفته های گذشته، تظاهرات کنندگان باز هم علیه عناصر دوره بوتفلیقه به خصوص احمد قاید صالح رئیس ستاد مشترک ارتش که از زمان استعفای بوتفلیقه به مرد قدرتمند الجزائر تبدیل شده است، شعار سر دادند.

تظاهرات کنندگان همچنین مخالفت خود با پیشنهاد گفت وگو که عبدالقادر بن صالح رئیس جمهور موقت الجزائر آن را مطرح نموده است، اعلام کردند.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "استمرار تظاهرات مردم الجزائر برای هفتمین ماه متوالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استمرار تظاهرات مردم الجزائر برای هفتمین ماه متوالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید