امارات شروط دولت هادی برای سازش را رد کرد

به گزارش وبلاگ امین و کیوان، فارس نوشت: بعضی مسئولان یمنی فاش کردند که نشست مسئولان سعودی و اماراتی درباره حوادث عدن بی نتیجه بوده و امارات شروط دولت هادی را رد نموده است.

امارات شروط دولت هادی برای سازش را رد کرد

مسئولان یمنی گفتند که عبدربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی یمن شرطی را معین نموده که موجب عصبانیت و مخالفت مسئولان اماراتی شده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی به نقل از مسئولان یمنی که از جزئیات مذاکرات در عدن آگاه هستند، گزارش کرد که عربستان برای حصول توافق بین دولت هادی و شورای انتقالی جنوبی، بشدت اعمال فشار می نماید.

این منابع که به نام آن ها اشاره ای نشده است، گفتند که مسئولان سعودی و اماراتی به صورت جداگانه نشست هایی را برگزار کردند تا درباره پیش نویس توافقنامه سازش، توافق نموده و سپس آن را به منصور هادی و رهبران شورای انتقالی جنوبی ارائه نمایند.

بنابر گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، منصور هادی شروطی را معین نموده که موجب عصبانیت و مخالفت شورای انتقالی جنوب و امارات شده است و از جمله مهم ترین این شروط نیز عقب نشینی شورای انتقالی و نیروهای آن از تمامی ساختمان ها، اردوگاه ها و پایگاه های نظامی تحت سیطره این نیروها در عدن پیش از امضای هر گونه توافقنامه ای است.

منصور هادی همچنین این شرط را معین نموده که شورای انتقالی جنوبی و تمامی نیروهای وابسته به آن در مناطق جنوبی تحت لوای دولت هادی درآیند موضوعی که شورای انتقالی جنوب و امارات آن را رد نموده اند.

عربستان سعودی شامگاه پنجشنبه در بیانیه ای از دولت مستعفی یمن خواسته فوراً و بدون تأخیر با جدایی طلبان جنوب یمن (وابسته به امارات) بر سر میز مذاکره بنشیند.

عربستان سعودی، درگیری های نیابتی در شهر عدن را فتنه توصیف نموده و از آن ابراز تأسف نموده و گفته بروز درگیری های آشکاری که تنها به نفع حوثی های یمن (انصارالله) است را نمی پذیرد.

همکاری نظامی عربستان سعودی و امارات متحده عربی در قالب ائتلاف عربی ضد یمن بعد از گذشت بیش از چهار سال، این روزها به درگیری نیابتی و کشت وکشتار در شهر عدن، جنوب یمن تبدیل شده است.

310 25310

منبع: خبرآنلاین

به "امارات شروط دولت هادی برای سازش را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امارات شروط دولت هادی برای سازش را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید