کارگاه آموزشی توانمندسازی نقش بوم گردی در توسعه پایدار روستایی در بندرعباس و هرمز برگزار گردید

معاون گردشگری هرمزگان از برگزاری کارگاه آموزشی توانمندسازی نقش بوم گردی در توسعه پایدار روستایی در بندرعباس و هرمز اطلاع داد.

کارگاه آموزشی توانمندسازی نقش بوم گردی در توسعه پایدار روستایی در بندرعباس و هرمز برگزار گردید

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان، فائقه اتابک با بیان این مطلب اضافه نمود: این دوره آموزشی در دو روز به صورت تئوری و عملی در بندرعباس و جزیره هرمز با حضور 60 نفر از فعالین گردشگری استان برگزار گردید.

او اضافه نمود: آموزش نقش بسیار موثر و با اهمیتی در فرهنگ سازی حوزه گزدشگری دارد و یکی از پایه های اصلی حوزه گردشگری است.

اتابک با اشاره به اینکه گردشگری، صنعتی خدمات محور و انسان محور است و همین امر احتیاج به آموزش در این حوزه را بیش از پیش اهمیت می بخشد، اضافه نمود: نقش گردشگری در شکل گیری نیروی انسانی غیر قابل انکار است به همین سبب از اواخر سال 1397 به طور جدی و با استفاده از اساتید مجرب و متخصص آموزش برای کلیه فعالین و دست اندر کاران حوزه گردشگری را شروع کردیم.

او ادامه داد: بنا داریم که به طور خاص و به صورت مستمر به آموزش در حوزه اقامتگاه های بوم گردی بپردازیم و به دلیل نوپا بودن اقامتگاه های بوم گردی در استان و صندلی ویژه ای که در بحث اقتصاد مقاومتی و توسعه پایدار دارند توجه به بخش آموزش در این حیطه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

معاون گردشگری هرمزگان با اشاره به اینکه اقامتگاه های بوم گردی از سال 1392 در کشور شکل قانونمند و منسجمی به خود گرفتند، اضافه نمود: در استان هرمزگان نیز از سال 1395 استقبال بسیار خوبی از راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی شد و در حال حاضر 60 واحد پروانه بهره برداری برای اقامتگاه های بوم گردی به جز کیش و قشم صادر شده است.

اتابک تاکید نمود: امیدوارم با عنایت ویژه ای که استاندار معزز استان و مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به رونق فعالیت های گردشگری استان دارند و حمایت، همکاری ارگان های ذیربط در استان شاهد رونق هر چه بیشتر فعالیت های گردشگری به ویژه اقامتگاه های بوم گردی و اشتغال پایداری که در این بخش ایجاد می گردد، باشیم.

منبع: میراث آریا

به "کارگاه آموزشی توانمندسازی نقش بوم گردی در توسعه پایدار روستایی در بندرعباس و هرمز برگزار گردید" امتیاز دهید

1 کاربر به "کارگاه آموزشی توانمندسازی نقش بوم گردی در توسعه پایدار روستایی در بندرعباس و هرمز برگزار گردید" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارگاه آموزشی توانمندسازی نقش بوم گردی در توسعه پایدار روستایی در بندرعباس و هرمز برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید