آرزویم کار در تیم ملی ایران است، برکناری دایی و شفر اشتباه بود

به گزارش وبلاگ امین و کیوان، افشین قطبی درباره ارزیابی اش از عملکرد تیم فولاد خوزستان و اینکه تا چه اندازه به اهدافش در این تیم رسیده است، گفت: دوست داشتیم در رقابت قهرمانی باشیم. باشگاه در 14 بازی اول امتیاز کمی داشت ولی احساس کردم با انرژی و تجربه ام بتوانم این کار را انجام بدهم. نتایج خوبی هم گرفتیم ولی چند مسابقه نتوانستیم با برد از زمین خارج شویم. برای همین نگران و ناراحت هستم چون به اندازه کافی موقعیت ساختیم.

آرزویم کار در تیم ملی ایران است، برکناری دایی و شفر اشتباه بود

وی که با رادیو تهران مصاحبه می کرد، درباره اینکه فوتبال ایران چقدر نسبت به چند سال پیش تغییر نموده است؟ گفت: فوتبال ایران حرفه ای تر شده است. بازیکنان از نظر جسمی در شرایط بهتری هستند. امکانات باشگاه ها و زمین بازی ها پیشرفت نموده است. بازیکنان هم از نظر تاکتیکی و فنی بهتر شده اند. مربیان هم با علم بیشتری کار می نمایند. این برای فوتبال ایران مثبت است.

سرمربی تیم فولاد خوزستان درباره اینکه آیا شروطی برای فصل بعد گذاشته است؟ توضیح داد: باشگاه دوست دارد با من ادامه کار بدهد. ما هم استقبال کردیم. منتظر زمان مناسبی بودیم تا صحبت های جدی برای جزئیات داشته باشیم. من کسی نیستم که برای ماندن یا رفتن شرط بگذارم. وقتی دو گروه می خواهند همکاری نمایند باید محبت آمیز تمام جزئیات را آنالیز و راهکار ها را تعیین نمایند.

قطبی درباره بلاتکلیفی تیم ملی فوتبال ایران و عدم انتخاب سرمربی تیم ملی تاکید نمود: الان زمان خیلی مهمی برای تیم ملی است. بهترین استعداد تاریخی را در فوتبال ایران داریم. باوجود بازیکنانی از 18 تا 28 سال می توانیم جزو بهترین تیم های آسیا و جهان باشیم. بازیکنان ما از نظر استعداد بی نظیر هستند. فقط لازم داریم در فرهنگ سازی و یاد دادن و حرفه ای بودن آموزش بیشتری داشته باشیم.

وی در پاسخ به این سئوال که بهتر است سرمربی بعدی تیم ملی ایرانی باشد یا خارجی؟ گفت: سرمربی تیم ملی باید شخصی باشد که تجربه بین المللی و شناخت خوبی از آسیا و فرهنگ و فوتبال ایران داشته باشد. باید فردی باشد که تمام حلقه های فوتبال ایران را به هم وصل کند. متأسفانه بعضی از مربیان به خاطر منافع خودشان دنبال حاشیه و اختلاف هستند تا کمبودها و نتایجشان را پوشش بدهند. بخصوص در فرهنگ ما که به گروه های مختلف تقسیم شده اند و این برای آینده و تیم ملی جالب نیست. نباید پشت اسامی پنهان شویم. باید کسی را بیاوریم که در شرایط فرهنگی و ورزشی از سرمایه های ما استفاده کند. تیم ملی می تواند در تمام جام های جهانی بعدی شرکت کند. باید هدفمان صعود از مرحله مقدماتی جام جهانی باشد.

قطبی درباره اینکه اگر به وی پیشنهاد سرمربیگری تیم ملی بشود آیا آنرا قبول می نماید؟ یادآور شد: من عاشق ایران هستم. وقتی بعد از 8 سال به ایران برگشتم برای خدمت بود. اگر سرمربی یک تیم محلی یا تیم ملی شوم با عشق و انرژی مثبت کارم را پیگیری می کنم. آرزویم مربیگری در تیم ملی بوده است و خواهد بود. البته این پیشنهاد به من نشده است و تمرکزم روی بازی های آخر فولاد است.

وی در مورد برکناری شفر و علی دایی توضیح داد: برکناری هر مربی در فاصله دو سه هفته مانده به سرانجام لیگ اشتباه است. مربیان باید حمایت شوند. وقتی یک مربی کارش را آغاز می نماید باید کنارشان باشیم. شاید یک مربی 15 تا 20 درصد بتواند در نتیجه یک تیم اثر بگذارد ولی وقتی نتیجه نیاید مربیان خراب می شوند و این برای فوتبال ما خوب نیست.

منبع: خبرگزاری مهر

به "آرزویم کار در تیم ملی ایران است، برکناری دایی و شفر اشتباه بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آرزویم کار در تیم ملی ایران است، برکناری دایی و شفر اشتباه بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید