انگلیس سفر مدیر اینستکس به تهران را گامی مهم خواند

لندن - خبرنگاران - سفارت انگلیس در تهران روز سه شنبه سفر مدیر سازوکار حمایت از مبادلات تجاری ایران و اروپا (اینستکس - INSTEX) به ایران را گامی مهم در راستای مصاحبه در مورد نحوه اجرای این سازوکار خواند.

انگلیس سفر مدیر اینستکس به تهران را گامی مهم خواند

به گزارش خبرنگاران، حساب رسمی توییتر سفارت انگلیس در تهران با انتشار تصویری از دیدار پر فیشر با روسای نمایندگی های سه کشور آلمان، فرانسه و انگلیس نوشته است: استقبال از رئیس تازه منصوب شده اینستکس در سفر به تهران توسط نمایندگی های دیپلماتیک سه کشور اروپایی E3 گامی مهم جهت تبادل نظر با همتایان ایرانی در مورد نحوه اجرای سازوکار تجاری ایران و اتحادیه اروپا!

وزیران امور خارجه سه کشور اروپایی آلمان، فرانسه و انگلیس یازدهم بهمن ماه گذشته اعلام کردند کانال ویژه پرداخت اروپا و ایران تحت عنوان سازوکار حمایت از مبادلات تجاری ایران و اروپا (اینستکس - INSTEX) به ثبت رسمی رسیده است.

این سازوکار در گام نخست تجارت کالاهای اساسی (مواد غذایی و دارو) را تحت پوشش قرار می دهد، اما بتدریج دامنه اش گسترش خواهد یافت.

دور تازه رایزنی ها و مذاکرات هیات کارشناسی ایران با نمایندگان سه کشور فرانسه، آلمان و انگلیس و اتحادیه اروپایی در مورد عملیاتی کردن هرچه سریع تر اینستکس امروز در تهران شروع می گردد.

در این نشست آخرین وضعیت اینستکس و نهاد متناظر آن در ایران، نحوه تعامل و همکاری این دو نهاد، نحوه استفاده فعالان مالی و تجاری از این مکانیزم، مروری بر گام های بعدی باهدف گسترش حوزه فعالیت اینستکس به سایر حوزه های تجاری و دیگر موضوعات مرتبط به این فرآیند با حضور نمایندگان وزارت امور خارجه و سایر وزارتخانه ها و دستگاه های ذی ربط از کشورمان با نمایندگان بخش های سیاسی و مالی طرف اروپایی و نیز مدیر اینستکس موردبحث و آنالیز قرار خواهد گرفت.

اروپام ** هـ ن ** 1546

منبع: ایرنا

به "انگلیس سفر مدیر اینستکس به تهران را گامی مهم خواند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگلیس سفر مدیر اینستکس به تهران را گامی مهم خواند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید