بازیکن ملی پوش سابقم هنرپیشه شد، هوادار پر و پا قرص تئاتر هستم

به گزارش وبلاگ امین و کیوان، فوتبال در دنیای امروز دیگر تنها به عنوان یک ورزش شناخته نمی گردد بلکه در مستطیل سبز فوتبال، شاهد حرکات و اتفاقاتی هستیم که این ورزش پرطرفدار را به نوعی با هنر پیوند زده است.

بازیکن ملی پوش سابقم هنرپیشه شد، هوادار پر و پا قرص تئاتر هستم

بارها و بارها شاهد هنرنمایی بازیکنان فوق ستاره در زمین فوتبال بوده ایم و بسیاری مواقع کار مربیان مطرح فوتبال جهان هنرمندانه دیده شده اند. اینکه فوتبال و هنر به ویژه هنرهای نمایشی تا چه حد به هم نزدیک شده اند، نکته ای است که برانکو ایوانکوویچ سرمربی کروات تیم پرسپولیس تهران درباره آن سخن گفته است.

تماشاگر؛ وجه مشترک فوتبال و هنرهای نمایشی

برانکو درباره پیوند فوتبال و هنرهای نمایشی یعنی سینما و تئاتر، به وبلاگ امین و کیوان گفت: فوتبال بخشی از هنر است و نقطه مشترک فوتبالیست ها، هنرمندان، اهالی سینما و تئاتر این است که برای رضایت تماشاگران کار می نمایند. مسابقه فوتبال نیز مثل تئاتر و فیلم برای تماشاگران حکم نمایش را دارد. البته بازیگرانش فرق می نماید و واقعاً متفاوت است که شما در مقابل 100 هزار تماشاگر به طور مستقیم و تحت انواع فشار بخواهید خودتان را نشان دهید.

وی با بیان اینکه ایران کشوری است که مردم آن بسیار احساسی هستند، اضافه نمود: بازیکنان کوشش می نمایند هواداران و کسانی را که به نوعی با فوتبال در ارتباط هستند راضی و راضی نمایند، این اتفاق در سینما، تئاتر و موسیقی نیز می افتد.

برانکو یادآور شد: خیلی از فوتبالیست های قدیمی مفسرین فوتبال در تلویزیون هستند که به نوعی یک نمایش است و مثل هنرپیشه ها و مجریان برنامه ها در مقابل دوربین ظاهر می شوند و صحبت های خود را ارائه می دهند.

سرمربی کروات تیم پرسپولیس با اشاره به اینکه ایران سابقه طولانی در هنر به ویژه تئاتر و سینما دارد و در زمینه فیلم فراوریات بسیاری دارد، اظهار کرد: اگر اشتباه نکنم ایران در بین 4 یا 5 کشور جهان در زمینه تعداد فراوری فیلم سینمایی قرار گرفته است.

بازیکن ملی پوش سابقم هنرپیشه شد

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه متأسفانه زیاد زبان فارسی بلد نیستیم، اضافه نمود: وقتی تلویزیون ایران را نگاه می کنم شاهد پخش سریال های متعددی هستم. در جشنواره های بین المللی نیز سینماگران ایرانی جوایز متعددی را از آن خود نموده اند.

سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران یادآور شد: پژمان جمشیدی که ملی پوش سابق خودم بود الان هنرپیشه شده است. ورزشکار نیز مانند هنرمند زندگی اجتماعی دارد و دوست دارد در آن زندگی باقی بماند. از قبل هم شاهد بودم که فوتبالیست ها معمولاً با هنرمندان شناخته شده سینما، تئاتر و موسیقی رابطه نزدیکی داشتند و کارهای همدیگر را دنبال می نمایند.

زندگی در شهری با قدمت تئاتری در کرواسی

برانکو درباره ارتباط خود با تئاتر با توجه به اینکه در اروپای شرقی تئاتر قدمت بالایی دارد هم شرح داد: همواره کار من ورزش بوده اما در شهر واراژدین زندگی می کنم که سابقه حضور تئاتر حرفه ای در آن بیش از 110 سال است. یعنی از تئاتر ملی شهر زاگرب نیز باسابقه تر است. ما وقتی نوجوان بودیم به تماشای تئاتر می رفتیم و در دوران تحصیل نیز بارها و بارها به تماشای تئاتر و فیلم می رفتیم ولی خودم شخصاً در زندگی ام کار تئاتر ننموده ام.

وی تأکید کرد: هوادار پر و پا قرص تئاتر هستم و خیلی دوستان بزرگ هنرپیشه دارم که خیلی پیش می آید گردهم جمع شویم.

این مربی شناخته شده فوتبال ایران ادامه داد: متأسفانه شغلم به گونه ای است که خیلی فرصت تماشای تئاتر را ندارم. خانواده من به تماشای آثار تئاتری در کشور خودمان می روند ولی متأسفانه خودم فرصت این کار را ندارم.

پانتومیم کار بودن مربیان فوتبال

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در انتها سخنان خود با تأکید بر اینکه مربیان فوتبال پانتومیم کارهای خیلی خوبی هستند، بیان نمود: در حین بازی به دلیل سر و صدای بالای هواداران امکان اینکه با صدای خود بخواهید به بازیکنان نکته ای را بگویید وجود ندارد و در آنجا با حرکات بدن و به نوعی زبان بدن به بازیکنان مفاهیم مدنظر خود را منتقل می کنید. بازیکنان نیز با این حرکات آشنا هستند و نکته مدنظر را دریافت می نمایند. به خاطر همین من همواره نزدیک خط می ایستم که بازیکنان احساس نمایند ما یک خانواده ایم، جدا از هم نیستیم و یکدیگر را درک می کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "بازیکن ملی پوش سابقم هنرپیشه شد، هوادار پر و پا قرص تئاتر هستم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازیکن ملی پوش سابقم هنرپیشه شد، هوادار پر و پا قرص تئاتر هستم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید