تن-کیلومتر مبنای محاسبه کرایه حمل بار در سیستان و بلوچستان شد

به گزارش وبلاگ امین و کیوان، رئیس اداره حمل و نقل کالای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت:پرداخت کرایه حمل جاده ای کالا بر حسب تن-کیلومتر بجای کرایه توافقی در این استان تصویب شد.

تن-کیلومتر مبنای محاسبه کرایه حمل بار در سیستان و بلوچستان شد

به گزارش خبرنگار از ، محمد یاسین احمدیان رئیس اداره حمل و نقل کالای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت:پرداخت کرایه حمل جاده ای کالا بر حسب تن-کیلومتر بجای کرایه توافقی در این استان تصویب شد.

احمدیان اضافه کرد: شرکت های حمل و نقل تا خاتمه هفته جاری مهلت دارند آخرین اصلاحات را در این خصوص اعمال نمایند تا این موضوع در سیستم مدیریت کنترل بارنامه اعمال و اجرایی گردد.

او اضافه کرد: با توجه به اینکه رویکرد سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور در تسریع الکترونیکی کردن فرایند های حمل و نقل جاده ای کالاست در این راستا حذف فیزیکی بارنامه و فراوری شماره بارنامه بصورت الکترونیکی مورد توجه است.

رئیس اداره حمل و نقل کالای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان تاکید نمود: شرکت های حمل و نقل باید تدابیر لازم را در مورد بکارگیری نیروی متخصص و حرفه ای برای کار با سیستم رایانه و شبکه را از هم اینک در دستور کار خود قرار دهند.

او گفت: از دیگر شیوه های کنترلی ناوگان حمل کالا در آینده استفاده از دوربین های پلاک خوان در مبدا و مقصد جهت حمل است تا بدین ترتیب امکان صحت سنجی بارنامه های صادره توسط شرکت ها و در نهایت ثبت واقعی پیمایش ناوگان فراهم گردد.

احمدیان اضافه کرد: این امر علاوه بر جلوگیری از صدور بارنامه های صوری در تخصیص سوخت به ناوگان به کار برده خواهد شد.

رئیس اداره حمل و نقل کالای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان بر برخورد جدی با متخلفان حوزه حمل و نقل تاکید نمود و گفت: شرکت های حمل و نقل باید به سمت و سویی حرکت نمایند تا صدور بارنامه های غیر واقعی را کاملا متوقف نمایند، زیرا این امر علاوه بر ایجاد تبعات قانونی برای رانندگان و شرکت ها به وسیله ثبت سفر و تناژ غیر واقعی و مخدوش کردن آمار تاثیرات منفی در برنامه ریزی و تصمیم گیری های مدیریتی بخش حمل و نقل خواهد داشت.

او ادامه داد: همچنین شرکت ها قبل از صدور بارنامه باید از صحت کد پستی و کد ملی فرستنده و گیرنده کالا اطمینان بدست آورند و اعتبار سنجی لازم را توسط سیستم انجام دهند.

ع

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "تن-کیلومتر مبنای محاسبه کرایه حمل بار در سیستان و بلوچستان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تن-کیلومتر مبنای محاسبه کرایه حمل بار در سیستان و بلوچستان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید