توسعه گردشگری گیلان با تقویت حمل و نقل ریلی

به گزارش خبرنگاران، مصطفی سالاری صبح پنجشنبه در حاشیه حرکت آزمایشی قطار از قزوین به رشت در جمع خبرنگاران، اظهارکرد: امروز روزی به یادماندنی و مبارک برای مردم گیلان است.

توسعه گردشگری گیلان با تقویت حمل و نقل ریلی

سالاری با بیان اینکه در کوشش هستیم تا از تمام ظرفیت حمل و نقل ریلی برای استان گیلان بهره گیری گردد، اضافه کرد: این پروژه بعد از سال ها انتظار امروز به ثمر نشست.

وی با اشاره به اتمام ریل گذاری این مسیر، گفت: قطار قزوین به رشت به صورت رسمی با حضور رئیس جمهور دو ماه دیگر افتتاح می گردد.

استاندار گیلان با بیان اینکه براساس برنامه ریزی های انجام شده حمل و نقل مسافر به وسیله این قطار به استان گیلان تا قبل از سرانجام امسال فراهم می گردد، اعلام کرد: در کوشش هستیم تا با اتصال این خط ریلی به شهرها آستارا و انزلی از ظرفیت های باری و مسافری آن در این شهرها نیز استفاده گردد.

وی با اشاره به اینکه اتصال راه آهن قزوین- رشت به انزلی و استارا به طول بیش از 40 کیلومتر و در سه قطعه است، ادامه داد: مسائل راه آهن رشت- انزلی فردا با حضور مسئولان آنالیز می گردد.

سالاری همچنین به اتصال راه آهن به استارا نیز اشاره نمود و گفت: با اتصال به آستارا، راه آهن گیلان به جمهوری آذربایجان متصل شده و ارتباط با کشورهای حاشیه خزر و اروپا را فراهم می نماید.

وی با اشاره به اینکه برای اتصال رآهن رشت به آستارا حدود 7 هزار میلیارد تومان برآورد هزینه شده است، گفت: تقویت حمل و نقل ریلی در استان گیلان با توجه به وجود مزیت های گردشگری در این استان سبب توسعه این حوزه و بخش خدماتی می گردد. اجرای این پروژه با توحه به هزینه بسیار بالای آن زمانبر خواهد بود.

استاندار گیلان ادامه داد: یکی از مهم ترین مزایای استفاده از حمل و نقل ریلی در استان گیلان کاهش بار ترافیکی است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "توسعه گردشگری گیلان با تقویت حمل و نقل ریلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه گردشگری گیلان با تقویت حمل و نقل ریلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید