حدادی و تفتیان رکورد آسیایی را تکرار نکردند!

قهرمانان دوومیدانی آسیا در رقابت های جهانی لندن در ماده های 100 متر و پرتاب دیسک نتوانستند رکورد آسیایی خود را تکرار نمایند و در مرحله گروهی از دور رقابت ها حذف شدند.

حدادی و تفتیان رکورد آسیایی را تکرار نکردند!

به گزارش خبرنگاران، رقابت های دنیای دوومیدانی از 13 مرداد ماه در لندن شروع شد و نمایندگان ایران تاکنون در مقدماتی ماده های دوی 100 متر و پرتاب دیسک به میدان رفتند، اما نتایج قابل قبولی را ارائه نکردند و از رسیدن به مرحله بعد این رقابت ها باز ماندند.

احسان حدادی که با قهرمانی در رقابت های آسیایی 2017 هند با رکورد 64.54 مجوز حضور در رقابت های دنیای را کسب نموده بود، در دنیای رکورد 63.03 را به ثبت رساند و پانزدهم دنیا شد.

بالاترین رکوردهای حدادی در رقابت های المپیک 2012 لندن با 68.18 متر و در مسابقات جایزه بزرگ استونی با 69.32 متر رقم خورده بود اما او در رقابت های دنیای لندن نتوانست بیشتر از 63.03 متر را پرتاب کند و در نتیجه با اختلاف چهار متر و 61 سانتیمتر نسبت به نفر اول مرحله گروهی، در صندلی پانزدهم رقابت های دنیای نهاده شد و نتوانست رکورد آسیایی اش را تکرار کند.

احسان حدادی پنج مدال طلای قهرمانی آسیا در سال های (2005، 2007، 2009، 2011 و 2017) سه طلای بازی های آسیایی (2006 دوحه، 2010 گوانجو و 2014 اینچئون) نقره المپیک 2012 لندن، برنز قهرمانی دنیا 2011 و طلای غرب آسیا در سال 2005 را در کارنامه ورزشی خود دارد. اما او بعد از قهرمانی در بازی های آسیایی اینچئون با رکورد 65.11 دیگر هیچ مدالی را کسب نکرد تا این که بعد از سه سال در رقابت های قهرمانی آسیا دوباره قهرمان شد اما دیری نپایید و او در رقابت های قهرمانی دنیا نتوانست رکورد خوبی را به ثبت برساند و در نتیجه از دریافت دومین مدال دنیای اش ناکام ماند.

حدادی پیش از رقابت های قهرمانی آسیا و همچنین قهرمانی دنیا به همراه مربی بدنساز جدید خود حسین توکلی، قهرمان سابق وزنه برداری برای اردوهای تدارکاتی به بلاروس رفت، اما این اردو برای رسیدن به فینال دنیای ثمری نداشت و حدادی نتوانست عملکرد قابل قبولی را ارائه کند.

فدراسیون دوومیدانی پیش از این گفته بود که بعد از رقابت های قهرمانی دنیای و جهت حضور در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا برای مربی حدادی تصمیم گیری خواهد نمود. چند سالی است که حدادی از سطح اول پرتاب دیسک دنیا فاصله گرفته و به نظر می رسد دیگر تنها باید به فکر عناوین آسیایی خصوصا مدال طلای بازی های آسیایی باشد و مدال دنیای دیگر در دسترس حدادی نیست.

تفتیان در گروه بولت پنجم شد

حسن تفتیان، سریع ترین دونده ایران نیز در مقدماتی ماده 100 متر در کنار یوسین بولت دوید. او هم که با رکورد 10.25 در قهرمانی آسیا به مقام نخست رسیده بود، در دنیای نتوانست این رکورد را به ثبت برساند و با 10 ثانیه و 34 صدم ثانیه در گروه خود پنجم شد. یوسین بولت افسانه ای در این همین گروه با رکورد 10 ثانیه و هفت صدم ثانیه به عنوان نفر اول راهی مرحله بعدی شد. جورین فورت جامائیکایی با 9 ثانیه 99 صدم ثانیه بهترین رکورددار مرحله گروهی این ماده بود.

تفتیان در رقابت های ورلد چلنج 2016 اسپانیا رکورد 10 ثانیه و چهار صدم ثانیه را به ثبت رساند و رکورددار ماده 100 متر ایران شد. وی در دوره قبلی رقابت های دنیای با ثبت رکورد 10 ثانیه و 10 صدم ثانیه برای اولین بار در تاریخ دوومیدانی ایران به مرحله نیمه نهایی دنیای صعود نموده بود. همچنین در المپیک 2016 ریو نیز با 10 ثانیه و 17 صدم ثانیه در گروه خود سوم شد و باز هم برای اولین بار در تاریخ ایران به نیمه نهایی المپیک در ماده 100 متر صعود کرد.

اما او در رقابت های دنیای نتوانست رکوردهای قبل خود را به ثبت برساند و در مرحله گروهی از دور رقابت های دنیای حذف شد و شانس رسیدن به مراحل بالاتر را از دست داد.

دیگر نماینده ایران نیز که قهرمان آسیا در دوی سه هزار متر با مانع است، نیز امروز (یکشنبه) به میدان خواهد رفت تا شانس خود را در این رقابت ها محک بزند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "حدادی و تفتیان رکورد آسیایی را تکرار نکردند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حدادی و تفتیان رکورد آسیایی را تکرار نکردند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید