حکم پرونده فروش آزاد گوشت های برزیلی ابلاغ شد، محکومین راهی زندان شدند

به گزارش وبلاگ امین و کیوان، حکم متهمان پرونده فروش آزاد گوشت های برزیلی وارد شده با ارز 4200 تومانی از سوی شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان مالی صادر شد.

حکم پرونده فروش آزاد گوشت های برزیلی ابلاغ شد، محکومین راهی زندان شدند

به گزارش وبلاگ امین و کیوان به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، حکم متهمان پرونده فروش آزاد گوشت های برزیلی وارد شده با ارز 4200 تومانی از سوی شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی صادر و متهمان امروز به منظور ابلاغ حکم به شعبه دادگاه احضار شدند و حکم از سوی قاضی صلواتی به آن ها ابلاغ شد. پس از ابلاغ حکم از سوی قاضی صلواتی محکومان پرونده به همراه مامور مراقبت به شعبه اجرای احکام دادسرای کارکنان دولت رفتند تا پس از اجرای تشریفات قانونی امروز به زندان معرفی شوند.

به گفته حسینی نماینده دادستان متهمان با حواله های صوری و سندسازی و تخصیص غیرقانونی سهمیه، اقدام به فروش گوشت در بازار آزاد نمودند و در سال 97، 114 هزار کیلو گوشت خارج از چرخه توزیع به نرخ آزاد به فروش رسانده و موجب تضییع بیت المال به مبلغ 75 میلیارد و 240 میلیون ریال شدند.

بر این اساس حمیدرضا خلیلی فرزند محمد به اتهام مشارکت در اخلال در نظام توزیع مایحتاج عمومی به وسیله تخصیص سهمیه برخلاف مقررات با حواله صوری به منظور فروش گوشت با نرخ دولتی در بازار آزاد و متعاقبا فروش در بازار آزاد محکوم به 12 سال حبس، جزای اقتصادی و ضبط همه اموالی که به وسیله خلاف قانون به دست آمده و تحمل 50 ضربه شلاق در انظار عمومی و انفصال از خدمات دولتی و عمومی محکوم شد.

علیرضا جهیزی، به اتهام مشارکت در اخلال در نظام توزیع مایحتاج عمومی به 10 سال حبس و ضبط کلیه اموالی که به وسیله خلاف قانون به دست آمده و تحمل 50 ضربه شلاق در انظار عمومی و انفصال از خدمات دولتی و عمومی محکوم شد.

مرتضی عسگری فرزند قنبرعلی، به اتهام مشارکت در اخلال در نظام توزیع مایحتاج عمومی به تحمل هفت سال حبس و ضبط کلیه اموالی که به وسیله خلاف قانون به دست آمده و تحمل 50 ضربه شلاق در انظار عمومی و منع از اشتغال در شرکت های تعاونی مصرف کارکنان ادارات و موسسات دولتی و غیر دولتی و توزیع مایحتاج عمومی محکوم شد.

حسین خلیلی فرزند محمد به اتهام مشارکت در اخلال در نظام توزیع مایحتاج عمومی به تحمل پنج سال حبس و ضبط کلیه اموالی که به وسیله خلاف قانون به دست آمده و تحمل 50 ضربه شلاق در انظار عمومی و منع از اشتغال در شرکت های تولیدی و توزیع مایحتاج عمومی محکوم شد.

علی رنجبر کرمانی فرزند محمود به اتهام معاونت در اخلال در نظام توزیع مایحتاج عمومی به تحمل دو سال حبس و انفصال از خدمات دولتی و عمومی محکوم شد.

به استناد مواد 20، 23 و 30 قانون مجازات اسلامی، مجوز شرکت مهان تدبیر آسیا و فروشگاه های پرتو حیات نو و یاس شمیران ابطال شده و اکنون محکومین به همراه پرونده جهت اجرای حکم به دادسرای کارکنان دولت ارسال و اعزام شدند تا قاضی اجرای حکم تشریفات قانونی برای معرفی محکومان به زندان را انجام دهد.

لازم به ذکر است این پرونده شش متهم داشت که همه آن ها امروز به جهت ابلاغ حکم احضار شده بودند ولی تا زمان مخابره این خبر یکی از متهمان (متهم سعیدی) در دادگاه حاضر نشده بود که قاضی صلواتی گفت: پس از حضور این متهم در شعبه حکم وی نیز ابلاغ و برای اجرای احکام به دادسرا معرفی می گردد.

در اولین جلسه رسیدگی به پرونده گوشت های برزیلی در شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی صلواتی، به کبابی جانشین رئیس جهاد کشاورزی استان تهران در گرجستان اشاره شد.

در دومین جلسه دادگاه قاضی صلواتی خطاب به یکی از متهمان پرونده گفت: نگویید پایبند نظامم، با کانال ضد انقلاب منوتو در ارتباطید!

در سومین و آخرین جلسه دادگاه قاضی صلواتی به برگزاری جلسات تنظیم بازار در کافی شاپ اشاره نمود و با اعلام ختم دادرسی گفت که حکم در مهلت قانونی صادر می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "حکم پرونده فروش آزاد گوشت های برزیلی ابلاغ شد، محکومین راهی زندان شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حکم پرونده فروش آزاد گوشت های برزیلی ابلاغ شد، محکومین راهی زندان شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید