خبرنگاران سخنگوی کاخ سفید: پیمان استارت جدید تمدید می گردد

به گزارش وبلاگ امین و کیوان، نیویورک- خبرنگاران- سخنگوی کاخ سفید گفت: آمریکا میخواهد به مدت پنج سال، پیمان استارت جدید با روسیه را تمدید کند.

خبرنگاران سخنگوی کاخ سفید: پیمان استارت جدید تمدید می گردد

به گزارش وبلاگ امین و کیوان، جن ساکی روز پنج شنبه در دومین نشست خبری خود، افزود: رئیس جمهوری روشن کرد که پیمان استارت جدید در راستای امنیت ملی ایالات متحده است.

وی ادامه داد: این موضوع با توجه به اینکه روابط با روسیه در حال حاضر در شرایط خصمانه است، اهمیت دارد.استارت جدید تنها پیمان موجود است که به نیروی اتمی روسیه توجه دارد.

سخنگوی کاخ سفید با بیان اینکه ما در نظر داریم روسیه را به خاطر اقدامات بی پروایانه خصمانه وی جوابگو نگهداریم، افزود: رئیس جمهوری جو بایدن جامعه اطلاعاتی را موظف نموده است تا در چهار حوزه فعالیت روسیه را ارزیابی نمایند.

ساکی نقض امنیت سولار ویندز (نرم افزاری که به واسطه آن به نهادهای دولتی آمریکا حمله سایبری شد)، دخالت در انتخابات سال 2020، فعالیت ها در برابر الکساندر ناوالنی رهبر مخالف روسیه و طرح پرداخت برای قتل سربازان آمریکایی را چهار حوزه مورد نظر نامید.

استارت نو تنها پیمان کنترل تسلیحات هسته ای است که در دوره باراک اوباما و دمیتری مدودف رئیسان جمهوری وقت آمریکا و روسیه در سال 2010 به امضا رسید و در 16 بهمن ماه منقضی می گردد.

این پیمان بر تعداد سلاح های هسته ای استراتژیک دو کشور نظارت داشت و آنها را به یکهزار و 550 محدود می کرد.

دونالد ترامپ که هنرش خروج از معاهدات و توافقنامه های دوجانبه و چندجانبه بود، از این منظر که روسیه در حال مدرنیزه کردن تسلیحات اتمی خود است و این پیمان، ایالات متحده را تضعیف خواهد نمود، خواهان متوقف شدن اجرای آن به مدت یکسال شد و تاکید داشت، چین هم باید به این توافقنامه بپیوندند.

از آنجا که به اعتقاد کارشناسان مسایل آمریکا، دولت ترامپ فاقد مذاکره نماینده قوی در این زمینه بود، پیش بینی می شد ره به جایی نبرد و نه تنها این پیمان در معرض تهدید قرار گرفته بود بلکه چین هم برای پیوستن به آن مخالفت کرد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران سخنگوی کاخ سفید: پیمان استارت جدید تمدید می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سخنگوی کاخ سفید: پیمان استارت جدید تمدید می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید