فتاحی: استقلال اعتراضی به تاریخ داربی نداشته، در جریان ماجرای پاتوسی نیستم

رییس کمیته مسابقات سازمان لیگ می گوید باشگاه استقلال اعتراضی به تاریخ داربی نداشته است.

فتاحی: استقلال اعتراضی به تاریخ داربی نداشته، در جریان ماجرای پاتوسی نیستم

به گزارش خبرنگاران، سعید فتاحی در حاشیه نشست سرمربیان لیگ رجحان با داوران، اظهار کرد: در همه لیگ های جهان چنین جلساتی قبل از فصل و در تعطیلات نیم فصل برگزار می نمایند. من از سرمربیان لیگ رجحان و مدیرانی که در این جلسه شرکت نموده اند و همین طور کاپیتان های استقلال و پرسپولیس تشکر می کنم که به جلسه آمدند. واقعاً نمی دانم بعضی از عزیزان چرا در این جلسه شرکت نکردند. چه فکری می نمایند که به این جلسات نمی آیند؟ همه می گویند که چرا این جلسات را برگزار نمی کنید؟ اما وقتی آن را برگزار می کنیم در آن شرکت نمی نمایند. مثل جلساتی که برای آسیب شناسی لیگ می گذاریم و تصمیماتی می گیریم و بعد می آیند و می گویند که چرا چنین تصمیمی گرفته اید. ما در این جلسات چنین تصمیماتی را می گیریم. امروز بحث استفاده از VAR و همین طور استفاده از داور پشت دروازه در جلسه امروز (یکشنبه) مطرح شد.

فتاحی در ادامه درباره جابجایی هم گفت : جابجایی شب گذشته به خاتمه رسیده و بازی ها از فردا آغاز می گردد. همان طور که قبلاً اعلام نموده ایم نیم فصل دوم ما فشرده است، چرا که ما بازی های لیگ قهرمانان آسیا را پیش رو داریم که در آن چهار نماینده شرکت خواهند کرد.

وی درباره بازیکن آفریقایی استقلال به نام پاتوسی که گفته می گردد نمی تواند برای آبی پوشان به میدان برود، در این باره گفت : قانونی داریم که می گوید یک باشگاه می تواند چهار بازیکن خارجی داشته باشد و مسئله ای از این بابت وجود ندارد. البته درباره این مساله باید از دوستانمان در جابجایی بپرسید. من دقیقاً در جریان موضوع نیستم. اما به هر حال طبق قانون همه بازیکنان قبل از اینکه بخواهند قراردادی امضا نمایند باید در ایفمارک تاییدیه پزشکی بگیرند.

او در ادامه درباره استفاده از داور پشت دروازه هم گفت : تمام هدف ما این است که سیستم VAR را در لیگ مان اجرا کنیم. همان طور که می دانید نمونه خارجی آن بسیار گران است. به همین خاطر ما از شرکت های داخلی درخواست کردیم که کار بهتری را به ما ارائه دهند. می خواهیم آنها را تست کنیم به طور مثال در دیدار پرسپولیس و پدیده به صورت آفلاین این سیستم را تست می کنیم تا بتوانیم نمونه بومی سازی شده اش را فراوری کنیم. بعد از اینکه این سیستم به تأیید خودمان رسید، باید نامه ای به فیفا بزنیم تا آنها به ایران بیایند و این سیستم را تأیید نمایند. این گونه نیست که خودمان تشخیص دهیم که یک شرکت برایمان سیستم VAR بیاورد باید به تأیید فیفا هم برسد.

فتاحی درباره اعتراض باشگاه استقلال به تاریخ داربی هم، گفت : اینکه باشگاه استقلال معترض بوده را فقط از خبرنگاران و مردم شنیده ام و تا به حال مسئولانشان اعتراضی ننموده اند. بارها گفته ام برنامه لیگ سه ماه قبل از آغاز لیگ به باشگاه ها ابلاغ می گردد. اگر اعتراضی وجود دارد همان زمان باید اعتراض نمایند. الان که دیگر زمان اعتراض نیست.

او در ادامه درباره برنامه ای که برای چهار نماینده ایران در آسیا دارند، هم گفت : ما در جلسه ای که در کشور عمان برگزار گردید، پیشنهاد دادیم که بازی های شرق و غرب آسیا از یکدیگر جدا شوند. نمایندگان غرب آسیا هم از این موضوع حمایت کردند. قرار بر این شد جلسه ای برگزار کنیم و یک تقویم واحد در اختیار AFC قرار دهیم که بتوانیم این کار را انجام دهیم. ما می خواهیم بگویم وقتی لیگ مان زودتر آغاز می گردد دیدارهایمان در آسیا هم یک یا دو ماه زودتر آغاز گردد که نمایندگان ما وقتی به فینال می رسند بازی شأن در سال بعد برگزار گردد. البته پیشنهاد ما برای 2021 و 2022 است.

وی در ادامه درباره فیفا دی آخر اسفند ماه هم گفت : برای این تاریخ یک بازی قرار است برگزار گردد که فعلاً منتظر هستیم تا به ما اعلام نمایند. ما برنامه هایمان را بلند مدت تدوین می کنیم به طوری که در حال حاضر برنامه چهار سال آینده لیگ معین است. هر سال می خواهیم لیگ را 10 روزی زودتر آغاز کنیم که در سال 2022 که جام جهانی برگزار خواهد شد یک ماه قبل نیم فصل تمام گردد این گونه نباشد که در هفته هفتم لیگ را تعطیل کنیم و مسئله ای به وجود آید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "فتاحی: استقلال اعتراضی به تاریخ داربی نداشته، در جریان ماجرای پاتوسی نیستم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فتاحی: استقلال اعتراضی به تاریخ داربی نداشته، در جریان ماجرای پاتوسی نیستم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید