پنجمین فصل پژوهش های باستان شناسی جنوب کرمان شروع می گردد

به گزارش وبلاگ امین و کیوان، مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: به زودی پنجمین فصل پژوهش های باستانشناسی جنوب کرمان با مشارکت دانشگاه توبینگن آلمان و پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری شروع می گردد.

پنجمین فصل پژوهش های باستان شناسی جنوب کرمان شروع می گردد

به گزارش وبلاگ امین و کیوان به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمان، غلامرضا فرخی با اعلام این خبر اضافه کرد: پنجمین فصل پژوهش های باستانشناسی جنوب کرمان با همکاری دانشگاه توبینگن آلمان به سرپرستی پروفسور پیتر فلزنر و پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری به سرپرستی دکتر علیدادی سلیمانی از اواخر بهمن ماه سالجاری در گستره شهرستانهای جنوبی استان کرمان شروع می گردد.

او با بیان اینکه آنالیز های پژوهشی این فصل در پهنه شهرستانهای کهنوج، رودبار و منوجان به اجرا گذاشته خواهد شد، توضیح داد: شناسایی کامل محوطه های باستانی از کهن ترین استقرارها تا ادوار متاخر اسلامی از مهمترین اهداف این آنالیز ها است.

فرخی اظهار کرد: پیش از این با انجام چهار فصل پژوهش باستانشناسی در شهرستان های جیرفت، فاریاب و بخشی از شهرستان کهنوج، تپه ها و محوطه های ارزشمندی از ادوار مس و سنگ، مفرغ و ادوار تاریخی و اسلامی در این منطقه شناسایی شد.

او با اشاره به اینکه پنجمین فصل پژوهش های باستانشناسی جنوب کرمان با حضور20 پژوهشگر، باستانشناس و متخصص علوم میان رشته ای از کشورهای آلمان و ایران انجام می گیرد، گفت: این فصل از اواخر بهمن ماه سالجاری شروع می گردد و تا نیمه اول فروردین ماه سال 1398 به طول می انجامد.

منبع: میراث آریا

به "پنجمین فصل پژوهش های باستان شناسی جنوب کرمان شروع می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنجمین فصل پژوهش های باستان شناسی جنوب کرمان شروع می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید