کاهش 12 درصدی درآمد اپل از فروش آیفون

گزارش اقتصادی شرکت اپل نشان می دهد که این شرکت در فروش آیفون های خود شاهد 12 درصد کاهش بوده و ساعت هوشمند آن بیش ترین فروش را داشته است.

کاهش 12 درصدی درآمد اپل از فروش آیفون

به گزارش خبرنگار ، به تازگی اپل گزارش اقتصادی سه ماهه اخیر خود را منتشر نموده است. این گزارش نشان می دهد که درآمد اپل از فروش آیفون های خود در سه ماه آوریل تا ژوئن به 25.99 میلیارد دلار رسیده است و این رقم، کاهش 12 درصدی در این زمینه را نشان می دهد؛ چرا که سال پیش در همین بازه زمانی میزان 29.47 میلیارد دلار آیفون فروخته بود. میزان درآمد شرکت اپل از فروش آیفون های خود در نه ماه گذشته از سال 2019، 109 میلیارد دلار بوده است، ولی درآمد این شرکت در همین بازه زمانی در سال گذشته، 128.1 میلیارد دلار بود.

فروش آیپد های اپل در امسال باز هم روند رو به رشد آن در میان تمام تبلت های دنیا را نشان می دهد. بر اساس گزارش اقتصادی سه ماهه اخیر اپل، میزان درآمد اپل از فروش آیپد های خود از 4.63 میلیارد دلار به 5.02 میلیارد دلار رسیده است. در سه ماهه گذشته امسال، رکورد بیشترین رشد درآمد را در شش سال اخیر از خود به جا گذاشته است. همه این پیشرفت ها در فروش آیپدها، با عرضه آیپد پرو های جدید در سال گذشته و آیپد ایر و مینی در ماه های اخیر صورت گرفت.

بهترین عملکرد مربوط به ساعت هوشمند اپل است

اپل انتظار دارد که سرویس های این شرکت بتوانند کاهش درآمد آن در فروش آیفون ها را جبران کند. این غول فناوری روی سرویس های خود سرمایه گذاری خاصی نموده و می خواهد تا کاربران آیفون ها این شرکت تا سال دیگر حدود 50 میلیارد دلار درآمد برای اپل فراهم نمایند. درآمد در سه ماهه اخیر امسال از سرویس های خود، 11.5 میلیارد دلار بوده در حالی که سال گذشته در همین بازه زمانی، 10.2 میلیارد دلار از سرویس های خود سود کسب نموده بود. پردرآمدترین سرویس های اپل مربوط به بخش موسیقی و اخبار است.

بخش محبوبی که شرکت های دیگر از اپل جا مانده اند، مربوط به گجت ها است. یکی دیگر از بخش هایی که درآمد زیادی برای اپل داشته اند، فروش لوازم جانبی و گجت های پوشیدنی است. اپل واچ ها، ایرپادها، گجت های پوشیدنی، اپل هوم و دیگر لوازم جانبی اپل، میزان 5.53 میلیارد دلار در سه ماه اخیر سال 2019 برای اپل درآمد داشته اند. بخش لوازم جانبی اپل در بازه زمانی آوریل تا ژوئن سال گذشته، 3.73 میلیارد دلار فروش داشت.

بنابراین، به نظر می رسد قهرمان اصلی شرکت اپل در درآمد، گجت های پوشیدنی این شرکت باشند که بیش از دیگر بخش ها سود کسب نموده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "کاهش 12 درصدی درآمد اپل از فروش آیفون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 12 درصدی درآمد اپل از فروش آیفون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید