آخرین متد کلاهبرداری!

به گزارش وبلاگ امین و کیوان، یکی از روش های سارقی که سارق کاری می نماید تا شما شریک جرم او شوید و ...

آخرین متد کلاهبرداری!

به گزارش، به تازگی درباره روش جدید کلاهبرداری در فضای مجازی صحبت می گردد که ضروری است تمام افراد جامعه مراقبت بیشتر داشته باشند تا ناخواسته شریک جرم کلاهبردار نشوند.

1. در حالی که در خانه نشسته اید پیامک واریز مبلغی بین یک تا سه میلیون تومان به حساب شما می آید و در حالی که شما به دنبال واریز کننده می گشت فرد ناشناسی زنگ می زند و ادعا می نماید اهل شهرستان است و پولی را که قرار بوده به حساب برادرش واریز کند، اشتباهی به حساب شما واریز نموده است.

2. فرد تماس گیرنده درخواست می نماید به شماره کارتی که به شما می دهد پول را واریز کنید تا برادرش بتواند پدر بیمارشان را از بیمارستان ترخیص کند یا هر دلیل دیگری که دل شما را به رحم بیاورد تا هر چه زودتر پول را واریز کنید.

3. پولی که به حساب شما واریز شده، پیش پرداخت یک معامله است که فرد تماس گیرنده از کسی گرفته و شماره کارت شما را به او داده است و حالا به دروغ گفته پول را اشتباه به حساب شما واریز نموده است.

4. تماس گیرنده کالای دیگری خریده و برای تحویل دریافت آن احتیاج دارد پولی را که به حساب شما واریز شده به حساب صاحب کالا واریز کند.

5. کلاهبرداری که با شما تماس گرفته بود حالا بدون این که از خود ردی به جا گذاشته باشد صاحب کالایی شده که با پول دیگری خریده است.

6. در آنالیز های پلیس، شما که پول به حساب تان واریز شده و فروشنده ای که پول به حسابش واریز شده متهم به کلاهبرداری هستید.

درصورتی که وجهی به حساب تان واریز و با شما تماس گرفته شد که آن را به حسابی انتقال دهید، سعی کنید تا 48 ساعت آن را نزد خود نگه دارید و بعد به شماره حسابی که پول برایتان واریز نموده، پول را واریز کنید و فیش آن را هم نزد خودتان نگه دارید تا در صورت لزوم به مراجع ذی ربط ارائه دهید.

منبع:خراسان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "آخرین متد کلاهبرداری!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین متد کلاهبرداری!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید