اخبار اقتصادی

دو هنرمند به یک کمپین متفاوت پیوستند

هانا کامکار و آزیتا ترکاشوند با پیوستن به کمپین مد یا مصرف گرایی به استقبال جشن حافظ رفته و از دیگر هنرمندان نیز خواستند که با توجه به شرایط مالی جامعه به این پویش اجتماعی و فرهنگی بپیوندند.

27 مرداد 1398

شهرهای مختلف ایالات متحده علیه هکرها متحد می شوند ، شهرداران بیش از 225 شهر به طرح ضدهک پیوستند

شهرداران بیش از 225 شهر در ایالات متحده به طرح سراسری ضد هک پیوستند. این طرح میخواهد با هکرهای باج گیر مبارزه کند و آنان را از سر راه شهروندان بردارد.

27 مرداد 1398

دیدار رهبران روسیه و بولیوی درباره تقویت همکاری راهبردی تا مخالفت با اعمال تحریم های یکجانبه

رئیس جمهوری روسیه با همتای بولیویایی خود که به مسکو سفر کرده بود دیدار کرد و در جریان این دیدار همکاری راهبردی میان دو کشور را تحسین کرد؛ در این دیدار رئیس جمهوری بولیوی از پوتین نیز برای سفر به کشورش دعوت کرد.

26 مرداد 1398

کمبود ایستگاه های پایش هوا در مرکز شهر تهران

رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران تصمیم شورای شهر در معین نرخ طرح ترافیک جدید را شجاعانه بیان کرد و همچنین گفت: کمبود ایستگاه های پایش در محدوده مرکزی شهر همچنان وجود دارد.

24 مرداد 1398

بازآفرینی شهری آسیب های حاشیه نشینی را کاهش می دهد

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس، گفت: در استان قزوین حاشیه نشینی گسترده ای وجود ندارد اما همین میزان نیز باید موردتوجه قرار بگیرد چراکه حاشیه نشینی کانون جرم زاست.

24 مرداد 1398

خاتمه نهمین رویداد باشکوه صنایع دستی تبریز

نهمین نمایشگاه ملی صنایع دستی تبریز در حالی به کار خود سرانجام داد که با استقبال بی نظیر هنرمندان سراسر کشور و همچنین مردم هنردوست تبریز همراه بود.

24 مرداد 1398

بن بست در مذاکرات اینتر و یونایتد

روند مذاکرات باشگاه اینتر و منچستریونایتد برای انتقال روملو لوکاکو به بن بست خورده است چرا که باشگاه ایتالیایی حاضر نیست رقم مورد نظر طرف انگلیسی را بپردازد.

23 مرداد 1398

آنالیز تأثیر شاخص های سلامت بر رشد مالی ایران

سرمایه گذاری در نیروی انسانی و ارتقا کیفیت آن بیشترین نقش را در افزایش رشد مالی دارد.

16 مرداد 1398

سوپرخودرو های شگفت انگیزی که از آینده می آیند

خبرنگاران - ترجمه از محمد کاملان: خودروسازی صنعت پویا و رو به جلویی است و هر سال شاهد خودروهایی هستیم که با مدل های قبلی خود تفاوت هایی دارند، اما چرخه فراوری سوپرخودروها فرق می نماید و این خودروها با توجه به فناوری های پیشرفته ای که در آنها به خدمت گرفته...

13 مرداد 1398

عکس هایی جالب و دیده نشده از کودکی ستاره ها

خبرنگاران - ترجمه از پردیس بختیاری: شاید برای شما هم جالب باشد که عکس های کودکی ستاره های مشهور جهان را ببینید و شباهت شان را با زمان حال مقایسه کنید. تشخیص برخی از ستاره ها از روی عکس دوران کودکی شان کار ساده ای ست در حالی که برخی دیگر را به سختی می توان...

12 مرداد 1398

رهاورد چونگ چینگ برای اصفهان

عاطفه علیان- اصفهان- خبرنگار:در اجلاس شهرداران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای در شهر چونگ چینگ از آمادگی شهر اصفهان برای توسعه همکاری های مالی و گردشگری صحبت شد و قرار شد ماموریت های تاریخی شهرهای در امتداد جاده ابریشم به عنوان شبکه ارتباطی تجاری...

8 مرداد 1398

در مطبوعات ایران هر کس هر جور بخواهد می تازد

امروزه فرهنگستان زبان و ادب فارسی در ساخت معادل برای کلمات وارد شده بسیار دیر عمل می نماید و در نهایت نیز آنچه که می سازد نادرست و خنده دار است به گونه ای که دست مایه تمسخر بچه ها در مدارس قرار می گیرد.بخشی از سخنان بیان شده در نشست آسیب شناسی نگارش زبان...

6 مرداد 1398

دانشگاه تبریز؛ میزبان سومین کنفرانس ملی هیدرولوژی ایران

سومین کنفرانس ملی هیدرولوژی ایران به مدت سه روز در روزهای 26 تا 28 شهریور ماه سال جاری به میزبانی دانشگاه تبریز برگزار می گردد.

5 مرداد 1398

پیشنهاد تغییر نام وزارت ارتباطات به وزارت اینترنت

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: کسی فکر نمی کرد برای اینترنت رقیب دومی وجود داشته باشد اما این امکان در حال شکل گیری است و در حال حاضر 2 نظام حکمرانی اینترنت، یکی نظام آیکن و دیگر نظام چین ایجاد شده است.

2 مرداد 1398

کارگاه آموزشی توانمندسازی نقش بوم گردی در توسعه پایدار روستایی در بندرعباس و هرمز برگزار گردید

معاون گردشگری هرمزگان از برگزاری کارگاه آموزشی توانمندسازی نقش بوم گردی در توسعه پایدار روستایی در بندرعباس و هرمز اطلاع داد.

1 مرداد 1398

کره شمالی خطاب به گوترش: کشتی ما را از آمریکای گانگستر پس بگیر

به گزارش خبرنگاران، رسانه رسمی کره شمالی می گوید نمایندگی این کشور در سازمان ملل روز آدینه با ارسال نامه ای به آنتونیو گوترش دبیرکل این نهاد، خواهان بازپس گیری کشتی تجاری شده است که هفته گذشته به مصادره آمریکا درآمد.

1 مرداد 1398

حزب نواز هم پس از رمضان علیه دولت پاکستان تظاهرات می نماید

نخست وزیر سابق پاکستان که این روزها در زندان به سر می برد به مسئولین حزب نواز اجازه برپایی تظاهرات علیه دولت پاکستان را صادر کرد.

31 تیر 1398

حذف پروژه ایجاد مترو و تراموا از طرح جامع حمل و نقل اراک

استاندار مرکزی گفت: پروژه احداث مترو و تراموا از امروز تا 10 سال آینده از طرح جامع حمل و نقل اراک خارج خواهد شد.

30 تیر 1398

طرح جامع حمایت از کتاب دیجیتال تدوین شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از مرکز ملی فضای مجازی، در نود و چهارمین جلسه کمیسیون عالی ارتقا محتوا و خدمات مرکز ملی فضای مجازی، وضعیت کتاب دیجیتال در ایران و دنیا، مزایای رشد و توسعه صنعت کتاب دیجیتال در ایران، موانع و چالش های فراروی صنعت کتاب دیجیتال...

29 تیر 1398

برگزاری دوره های آموزشی مدیریت پسماند در دانشگاه تربیت مدرس

کارگاه آموزشی تئوری و عملی مدیریت پسماند با موضوع تفکیک از مبدأ زباله در دانشگاه تربیت مدرس شروع شده و در حال برگزاری است.

27 تیر 1398
تعداد: (61)