از ظرفیت بانوان برای توسعه روستاها استفاده گردد

به گزارش وبلاگ امین و کیوان، استاندار مازندران گفت: استفاده از ظرفیت بانوان باعث توسعه روستاها و جلوگیری از مهاجرت معکوس می گردد.

از ظرفیت بانوان برای توسعه روستاها استفاده گردد

به گزارش وبلاگ امین و کیوان، احمد حسین زادگان در جلسه شورای توسعه برنامه ریزی مازندران که با حضور معاون محترم رییس جمهور معصومه ابتکار در سالن شماره یک استانداری برگزار گردید، اظهار کرد: علیرغم همه اقدامات زیر ساختی نگرش ما در تسهیلات و اعطای امکانات با توجه به روستاها و اشتغال بانوان انجام می گردد.

وی توضیح داد: با وجود نبودن سند جامع در زمینه اشتغال روستایی بانوان، اقدامات خوبی اجرا شده است.

استاندار مازندران گفت: آسیب مهاجرت روستاییان به شهرها قبل از انقلاب هم مطرح بوده است اما هنوز موفقیتی در حوزه مهاجرت معکوس نداشتیم بنابراین باید نگرش به منابع، تسهیلات و موضوعات جدید استفاده گردد تا با توجه به این مهم بحث توسعه ای روستا و اشتغال بانوان در کنار هم ایجاد گردد.

حسین زادگان گفت: مهمترین کار، تدوین سند تحول توسعه اشتغال بانوان با حضور دستگاه ها و انجام عملیات اجرایی در این مقوله است.

مازندران رتبه 7 کشور در بخش زنان سرپرست خانوار

اطهره نژادی معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاون رئیس جمهور در ادامه این جلسه گفت: ابلاغیه هایی را در سند تحول توسعه داریم که جای تصمیم گیری های سیاسی را بگیرد.

وی اضافه کرد: در پیاده سازی اقلام آماری، مازندران نسبت به میانگین کشوری در حد خوبی قرار گرفته است و در بعد خانواده 3.3 درصد را به خود اختصاص داده و در مقوله زنان سرپرست خانوار نیز رتبه 7 کشوری را دارا است.

معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاون رئیس جمهور با تاکید بر اینکه حال مازندران در حوزه طلاق خوب است، اظهار کرد: مازندران رتبه 5 کشور در حوزه طلاق را دارد.

نژادی با اشاره به اینکه هدف از تبیین سند، احقاق حقوق مردم است، یادآور شد: همه گروه ها اجرایی، اداری و دانشگاهی باید مشارکت کننده در سند توسعه شوند.

وی گفت: امنیت حمل و نقل برای بانوان بسیار حایز احمیت است و این لطف به زنان نیست بلکه لطف به جامعه است و این موارد باید در سند دیده گردد.

طرح تدوین ارتقاء سند زنان مازندران رونمایی می گردد

سمیه قاسمی طوسی مدیرکل امور بانوان استانداری مازندران در شورای برنامه ریزی و توسعه به طرح تدوین ارتقاء سند زنان اشاره نمود و اضافه کرد: طرح تدوین ارتقاء سند زنان مازندران از طرح هایی است که برای اولین بار در سطح کشور به صورت هدفمند اجرا شده و امروز رونمایی می گردد.

وی توضیح داد: در راستای تدوین برنامه های خانواده برای حل مسائل و مسائل و آنالیز اسناد بالادستی در حوزه های مختلف کارگروه های تخصصی که بیش از 224 صفحه تدوین شده و متشکل از 10 نفر از افراد است در حوزه آنالیز مسائل زنان تاثیرگذار خواهد بود.

مدیرکل امور بانوان استانداری مازندران تاکید نمود: در تدوین سند 7 اولویت تدوین شده است که از اهداف این سند کاهش اعتیاد زنان، ارتقاء سلامت خانواده، حاشیه نشینی و کاهش مسائل زنان در کارگروه زنان تصویب شد.

حقوق بانوان با نگرش های موجود در کشور ستودنی است

علی نجفی خوشرودی نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی در ادامه جلسه گفت: مهم ترین چالش بزرگ بانوان در کشور محدودیت هایی در این حوزه است که ریشه در اعتقادات مذهبی ما دارد.

وی اضافه کرد: کوشش برای حقوق بانوان با نگرش های موجود در کشور ستودنی است اگرچه ممکن است به دلیل محدودیت ها با مسائلی روبرو شویم اما ظرفیت های بانوان بر کسی پوشیده نیست.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی گفت: باید کوشش کنیم تا در زمینه های حقوقی و اداری صندلی لازم را برای استفاده از ظرفیت های بانوان فراهم گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "از ظرفیت بانوان برای توسعه روستاها استفاده گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از ظرفیت بانوان برای توسعه روستاها استفاده گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید