اخبار سیاسی

همت سال جاری به کرج می رسد

معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: پروژه اتوبان همت سال جاری به انتها رسیده و برای بهره برداری آماده خواهد شد، چرا که هم اکنون در مراحل انتهای خود واقع شده است.

5 بهمن 1398

اوج گیری تنش در روابط واشنگتن-پیونگ یانگ ، سرانجام گزینه خلع سلاح هسته ای

سفیر کره شمالی در سازمان ملل خاطرنشان کرد گزینه خلع سلاح هسته ای پیش از این از روی میز مذاکره با آمریکا برداشته شده است.

3 بهمن 1398

حضور حسن بیگی در ستاد انتخابات حوزه انتخابیه ورامین ، پیشوا و قرچک

خبرنگاران/تهران رئیس ستاد انتخابات استان تهران از ستاد انتخابات حوزه انتخابیه ورامین ، پیشوا و قرچک بازدید کرد.

30 دی 1398

گاهی انتقاد از مسئولان تهاجم شدید آنها را در پی دارد، جنبش دانشجویی نباید به صورت ایزوله فعالیت کند

عضو شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت گفت: گاهی، وقتی مسائل دستگاه ها را به مسئولان مربوطه تذکر می دهیم با تهاجم شدیدی از سمت آن ها روبرو می شویم.

30 دی 1398

آقای لاریجانی؛ ابقای معافیت مالیاتی هنرمندان غیرکارشناسی و سیاسی است

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علامه طباطبایی در نامه ای خطاب به رئیس مجلس ابقای معافیت صددرصدی اهالی فرهنگ و هنر را شتاب زده، غیرکارشناسی و سیاسی دانست.

29 دی 1398

تأثیرگذارترین چهره های سال 2019 از نگاه BBC

خبرنگاران: امروزه با گسترش فضای مجازی، مردم بیشتر و بیشتر با زندگی افرادی آشنا می شوند که در سرتاسر دنیا کار های خاصی انجام می دهند و معروف شدن و حتی افزایش تعداد فالوئر های شبکه های مجازی این افراد، باعث می شود که جمعیت زیادی تحت تاثیر آن ها قرار بگیرند؛...

27 دی 1398

حمایت سازمان بدر از موضع مرجعیت دینی درباره تحولات عراق

به گزارش خبرنگاران به نقل از سومریه نیوز، سازمان بدر بیانیه ای در مورد موضع گیری اخیر مرجعیت دینی عراق در قبال اعتراضات این کشور صادر کرد.

19 دی 1398

انتشار متن اظهارات 3 شاهد در فرایند استیضاح ترامپ

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، دموکرات های آمریکا به عنوان بخشی از کوشش ها برای پیشبرد فرایند استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور، بخش هایی از اظهارات کتبی دستیاران سابق کورت ولکر نماینده پیشین آمریکا در امور اوکراین را منتشر کردند.

14 دی 1398

پرداخت مطالبات استقلال و پرسپولیس از سوی اسپانسر مشترک

به گزارش خبرنگاران، باتوجه به مسائل اقتصادی فراوان باشگاه های استقلال و پرسپولیس و طبق پیگیری های اجرا شده توسط وزیر ورزش و جوانان، صبح امروز جلسه ای در دفتر معاونت ورزش قهرمانی بین مدیران دو باشگاه بزرگ پایتخت و مدیران اپراتور همراه اول برگزار گردید.

9 دی 1398

تأثیرات جهانی دیدار این و اون

دو روز قبل، رهبر جوان کره شمالی در یک اقدام بی سابقه به خاک کره جنوبی وارد و برای حل تخاصم 70 ساله بر سر میز مذاکره حاضر شد؛ تخاصمی که از دهه 50 میلادی، پس از جنگ جهانی دوم و در پی خروج ژاپنی ها و دو پاره شدن شبه جزیره کره ایجاد شده بود و به جنگ انجامید؛ جنگی...

8 دی 1398

واشنگتن تحریم های جدید علیه ونزوئلا اعمال کرد ، مادورو: این کار بزدلانه است

همزمان با اینکه رئیس جمهور آمریکا از اعضای سازمان ملل خواست تا از احیای دموکراسی در ونزوئلا حمایت کنند، واشنگتن تحریم های جدیدی را بر همسر رئیس جمهور ونزوئلا و چند تن از متحدان ارشدش اعمال کرد.

5 دی 1398

رنگ پرچم کشورها به چه معناست؟ (قسمت اول)

هر کشور با ترکیبی از رنگ های مختلف، نمادی منحصر به فرد برای خود و مردمش ساخته است که به عنوان هویت آن کشور به شمار می رود. اما واقعا پشت این انتخاب رنگ ها مفهومی پنهان است یا مردم هر کشور به طور تصادفی آن ها را کنار هم قرار داده اند؟ در این مقاله با خبرنگاران...

23 آذر 1398

سفر سرزده وزیر دفاع آمریکا به افغانستان

به گزارش خبرنگاران به نقل از النشره، منابع خبری از سفر سرزده وزیر دفاع آمریکا به افغانستان خبر دادند.

12 آذر 1398

سوغات همدان استاندارد شد

در همایش روز جهانی استاندارد، از تدوین و صدور پروانه کاربرد علامت استاندارد برای محصولات بومی استان همدان رونمایی شد.

6 آذر 1398

واگن مترو؛ از توان ساخت داخلی تا خرید خارجی

خبرنگاران:سفر شماری از مدیران شهرداری تهران به چین برای مذاکره و عقد قرارداد خرید واگن مترو یکبار دیگر واکنش های معمول داد و ستد با چینی ها را به دنبال داشته است.

3 آذر 1398

از ظرفیت بانوان برای توسعه روستاها استفاده گردد

استاندار مازندران گفت: استفاده از ظرفیت بانوان باعث توسعه روستاها و جلوگیری از مهاجرت معکوس می گردد.

1 آذر 1398

تنش ترجمه در سوء تفاهم بین المللی؛ تجربه خرشچوف تا لولوی ایرانی

علی شاکر، دانشجوی دکترای ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی و نویسنده این یادداشت با هشدار نسبت به تنش های ترجمه به چند چالشی که نتیجه ترجمه های غلط است اشاره نموده که از جمله ما شما را دفن خواهیم کرد خرشچوف و مسئله ای که ترجمه لولو در فهم خارجی ها بوجود...

27 آبان 1398

یارانه 700 هزار متمکن حذف می گردد ، رسیدگی به اعتراضات طی یک ماه

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: حدود 170 هزار خانوار یعنی 700 هزار نفر از اقشار متمکن که ضریب خطای کمتری دارد در مرحله اول در دستور حذف قرار گرفتند.

20 آبان 1398

دستور وزیر بهداشت برای تکمیل ظرفیت دکتری تخصصی پزشکی

شرایط تکمیل ظرفیت رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، دندانپزشکی و داروسازی در مقطع دکتری تخصصی با توجه به دستور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مصوبه اخیر شورای سنجش و پذیرش دانشجو فراهم شد.

18 آبان 1398

رنگ پرچم کشورها به چه معناست؟ (قسمت اول)

هر کشور با ترکیبی از رنگ های مختلف، نمادی منحصر به فرد برای خود و مردمش ساخته است که به عنوان هویت آن کشور به شمار می رود. اما واقعا پشت این انتخاب رنگ ها مفهومی پنهان است یا مردم هر کشور به طور تصادفی آن ها را کنار هم قرار داده اند؟ در این مقاله با خبرنگاران...

15 آبان 1398
تعداد: (101)