اخبار سیاسی

شفافیت هزینه ها، برگزاری مناظره های زنده، افزایش مجازات های اقتصادی

در لایحه جامع انتخابات که با هدف تجمیع قوانین انتخاباتی و برطرف اشکالات این قوانین در دولت تهیه و به مجلس شورای اسلامی فرستاده شده، بر شفافیت اقتصادی فعالیت های انتخاباتی تاکید شده است.

30 خرداد 1398

امضای اروپا در تعهدات فاقد اعتبار است

به گزارش خبرنگاران، محمدرضا مودودی ظهر پنجشنبه در آیین بزرگداشت روز صادرات و تجلیل از صادرکنندگان برتر استان کرمان گفت: کرمان، استان خاص و ویژه ای است.

16 خرداد 1398

فرایند تصویب ضمانت نامه برای شرکتهای دانش بنیان کاهش یافت

به گزارش خبرنگاران، علی وحدت در نشستی که صبح امروز در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار گردید، گفت: فرآیند اعطای ضمانت نامه به شرکت های دانش بیان 40 مرحله داشت که در صدد بودیم این روند را تصحیح کنیم.

13 خرداد 1398

عملیات پروژه تشخیص حوادث طبیعی در پارک ملی گلستان شروع می گردد

به گزارش خبرنگاران، محمد احمدی، عصر یکشنبه در جمع خبرنگاران در مورد پروژه هایی که در سفر هیأت دولت به استان افتتاح یا کلنگ زنی می گردد، اظهار کرد: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همراه رئیس جمهور به گلستان سفر می نماید و با توجه به رویکرد وزارت ارتباطات...

5 خرداد 1398

کاراته بانوان قربانی تصمیمات و خودخواهی های مردانه، وقتی تسویه حساب های مجازی جای همدلی را می گیرد

کاراته بانوان ایران در شرایطی میدان مسابقات جهانی اسپانیا را با ناکامی ترک کرد که قربانی تصمیمات مردانه شد.

15 فروردین 1398

خاطرات حسن کامشاد چاپ هشتمی شد

به گزارش خبرنگاران، حسن کامشاد متولد 1304 در اصفهان، نویسنده، پژوهشگر و مترجم معاصر، استاد بازنشسته زبان و ادبیات فارسی دانشگاه کمبریج است. از جمله مشهورترین ترجمه های منتشر شده او می توان به این موارد اشاره نمود: سیر نابخردی باربارا تاکمن، دنیای سوفی...

20 اسفند 1397

طرح نوین مشاغل خانگی؛ احیاگر فرش لری

یک تولیدکننده فرش، طرح نوین مشاغل خانگی را احیاگر فرش لری دانست.

12 بهمن 1397

تاج: با برزیل بازی می کنیم، متعهد شدیم 4 خواسته کی روش را انجام دهیم

رییس فدراسیون فوتبال از خواسته های کی روش برای تمدید قرارداد و بازی دوستانه تیم ملی فوتبال ایران برابر برزیل اطلاع داد.

29 دی 1397

بودجه آموزش و پرورش کمترین رشد را داشته است

به گزارش خبرنگاران، منصور مجاوری ظهر سه شبه در آیین تکریم مدیرکل و معارفه سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی، اظهار کرد: کمبود منابع درد مزمن چندساله آموزش پرورش است چرا که معیشت فرهنگیان را بسیار سخت و نارضایتی آنان را در پی داشته است.

2 دی 1397

قضات هم حقوق بازنشستگی می گیرند هم پروانه وکالت!

یک وکیل دادگستری با اشاره به اشتغال قضات بازنشسته به وکالت گفت: در کشورهای دیگر برای قضاوت، کسی را استخدام می نمایند که سابقه وکالت داشته باشد زیرا سابقه وکالت تجربه ای به قاضی می دهد که آن قاضی بهتر بتواند قضاوت کند.

26 آذر 1397

جزئیات 4 توافق ارزی مجلس وبانک مرکزی، ریشه التهابات اخیر بازار ارز

محمدرضا پورابراهیمی در گفت وگو با خبرنگاران، در خصوص جلسه امروز کمیسیون اقتصادی با رئیس کل بانک مرکزی گفت: در نشست مشترک کمیسیون اقتصادی با رئیس کل بانک مرکزی، عملکرد دولت در اجرای بسته سیاست های ارزی را مورد آنالیز قرار دادیم.

17 آذر 1397

همایش ثبت جهانی دریاچه گهر برگزار گردید

به گزارش خبرنگاران، این همایش با حضور محمد رضا مجیدی سفیر سابق ایران در یونسکو، سفیر سابق ایران در فرانسه، رئیس کتابخانه مجلس شورای اسلامی و رئیس انجمن ایرانی همکاری با یونسکو، ایمان موسوی عضو هیأت رئیسه انجمن ایرانی همکاری با یونسکو، احسان ایروانی...

14 آذر 1397

نامه این به اون رسید

چونگ اوی یونگ فرستاده ویژه ریاست جمهوری کره جنوبی بنا به اعلام کاخ ریاست جمهوری این کشور با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی دیدار نموده و نامه مون جائه این رئیس جمهور کره جنوبی را تحویل وی داد.

12 آذر 1397

نشست مبانی مدیریت اسلامی؛ محتوایی و روشی برگزار می گردد

به گزارش خبرنگاران، درس خارج فقه نظام های اسلامی با موضوع مبانی مدیریت اسلامی؛ محتوایی و روشی به همت مؤسسه علوم اسلامی و مطالعات اجتماعی مفتاح، برگزار می گردد.

6 آذر 1397

توضیحات فتحی درباره پرداخت بدهی های آسیایی استقلال

سرپرست باشگاه استقلال درباره پرداخت بدهی های آسیایی این باشگاه توضیحاتی ارائه کرد.

23 آبان 1397

رهبر حزب مخالف پوتین به 30 روز زندان محکوم شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین، دادگاهی در روسیه امروز دوشنبه الکسی ناوالنی رهبر حزب مخالف ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری این کشور را به 30 روز زندان محکوم کرد.

2 آبان 1397

سیاست های محوری دولت بر روی طرح های دانش بنیان است

استاندار چهارمحال و بختیاری سیاست های محوری دولت بر روی طرح های دانش بنیان است و محور طرح های دانش بنیان ایجاد اشتغال و تکمیل زنجیره فراوری است.

5 مهر 1397