استان گلستان دارای خانه طبیعت گردی می گردد

به گزارش وبلاگ امین و کیوان، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان از انعقاد تفاهم نامه ای با دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برای ایجاد خانه طبیعت گردی در این استان اطلاع داد.

استان گلستان دارای خانه طبیعت گردی می گردد

به گزارش وبلاگ امین و کیوان به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان، ابراهیم کریمی امروز سه شنبه 23 مهرماه با اعلام این خبر گفت: با توجه به اهمیت و نقش صندلی طبیعت گردی و اکوتوریسم در توسعه پایدار گردشگری، تفاهم نامهٔ مشترکی با دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان منعقد شد.

او با اشاره به این که یکی از اهداف اصلی این تفاهم نامه، ایجاد خانه طبیعت گردی استان گلستان است، اعلام کرد: این مرکز باهدف مشارکت و فعالیت های تشکل های غیردولتی و فعالان طبیعت گردی، برگزاری رویدادهای مختلف از قبیل نشست ها، مشارکت فعالان حوزه طبیعت گردی و ظرفیت سازی سرمایه های انسانی در راستای تحقق اهداف توسعه پایدار گردشگری استان گلستان راه اندازی خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان یادآور شد: تشکیل کانون های تخصصی، برگزاری جشنواره و همایش های مرتبط با طبیعت گردی، برگزاری نمایشگاه های تخصصی، برگزاری نشست های تخصصی با فعالان و علاقه مندان بخش طبیعت گردی، تشکیل نشست های کارگروهای تخصصی طبیعت گردی، پشتیبانی از جلسات و همایش های مرتبط با طبیعت گردی، حمایت از فعالان بخش خصوصی فعالان طبیعت گردی و جذب علاقه مندان و داوطلبان طبیعت گردی ازجمله اهداف انعقاد این تفاهم نامه و ایجاد خانه طبیعت گردی گلستان خواهد بود.

تفاهم نامه همکاری مشترک اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان و دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان روز دوشنبه 22 مهرماه به امضای ابراهیم کریمی مدیرکل استان و علی نجفی نژاد رئیس دانشگاه رسید.

منبع: میراث آریا

به "استان گلستان دارای خانه طبیعت گردی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استان گلستان دارای خانه طبیعت گردی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید