جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان گرگان برگزار گردید

به گزارش وبلاگ امین و کیوان، جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان گرگان با هدف آنالیز ارائه خدمات به مسافران در تابستان 98 برگزار گردید.

جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان گرگان برگزار گردید

به گزارش وبلاگ امین و کیوان به نقل از روابط عمومی اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان گرگان، اولین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر تابستان شهرستان گرگان با حضور یزدویی معاون فرماندار و قائم مقام ستاد اجرایی خدمات سفر گرگان، یاسر قندهاری رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان گرگان، روسای دستگاه های اجرایی عضو و اعضای کمیته های ستاد در فرمانداری گرگان برگزار گردید .

در این جلسه یزدویی معاون فرماندار و قائم مقام ستاد اجرایی خدمات سفر گرگان ضمن تشکر از همکاری اعضا و روسای کمیته های عضو ستاد خدمات سفر از همه دستگاه ها خواست نسبت به برنامه ریزی، ارائه خدمات و اجرای برنامه های مختلف بر اساس توضیح وظایف اقدام نمایند و همچنین جلسات کمیته های ستاد به وسیله مسئولان کمیته ها برگزار و صورتجلسه و مصوبات آن به فرمانداری و میراث فرهنگی شهرستان ارسال گردد.

وی به نقش گردشگری در توسعه شهرستان و استان تأکید کرد و سهم اشتغالزایی این بخش را از مباحث محوری توسعه استان برشمرد.

یزدویی اضافه نمود: هدف ما این است که بستر مناسب جهت حضور و ماندگاری مسافرین و گردشگران در شهرستان را آماده سازی کنیم و برنامه ریزی های لازم در این مورد صورت گیرد.

یاسر قندهاری رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان گرگان نیز ضمن تشکر و قدردانی از فعالیت اعضای ستاد خدمات سفر شهرستان گرگان در ایام نوروز 98، گفت: ستاد دائمی خدمات سفر گرگان در ایام سال در حال فعالیت می باشد و این فعالیت در ایام نوروز و تابستان به دلیل افزایش حضور مسافران و گردشگران افزایش می یابد.

وی با اشاره به حادثه سیل نوروز 98 در استان ، بیان نمود: در برگزاری جلسات ستاد خدمات سفر نوروز 98 برنامه ریزی و کوشش های زیادی جهت ارائه خدمات مطلوب و آماده سازی شهرستان جهت حضور و ماندگاری مسافران و گردشگران صورت گرفت که متاسفانه حادثه سیل در ایام نوروز باعث شد علی رغم تمام کوشش ها و برنامه ریزی ها با کاهش حضور مسافران و گردشگران در استان و شهرستان روبه رو شویم.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان گرگان با اشاره به توضیح وظایف کمیته ها گزارشی از عملکرد ستاد خدمات سفر شهرستان در نوروز 98 را ارائه و بر اساس آمارهای بدست آمده از میزان اقامت و بازدید جاذبه ها و بازدیدهای نظارتی به مقایسه این آمار با نوروز 97 پرداخت.

وی با اشاره به برنامه ریزی های اجرا شده در ستاد خدمات سفر تابستان 98 بر برطرف نواقص و کاستی ها و آمادگی کامل شهرستان جهت حضور و ماندگاری مسافران در ایام تابستان تأکید کرد .

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان گرگان آماده سازی راه ها جهت دسترسی آسان به تفرجگاه ها، ایجاد امنیت و آرامش در مناطق گردشگری جهت حضور امن مسافران و گردشگران، ساماندهی اقامتگاه ها و خانه های مسافر شهرستان را از مهمترین مسائل در ستاد خدمات سفر تابستان بیان نمود.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان گرگان از تشدید بازدیدهای نظارتی تیم نظارت شهرستان خبرداده و اضافه نمود: این بازدیدها به صورت روزانه و شبانه توسط اعضای تیم نظارتی خدمات سفر شهرستان شامل نمایندگان میراث فرهنگی، صنعت و معدن، مرکز بهداشت، اماکن و... صورت می گیرد.

وی همچنین از برگزاری نمایشگاه های صنایع دستی در سطح شهرستان در ایام تابستان با هدف معرفی صنایع دستی گرگان به مسافران و گردشگران اطلاع داد.

قندهاری در سرانجام ضمن تشکر مجدد از اعضا خواهان تداوم و تقویت همکاری و تعاملات اعضا ستاد خدمات سفر در خدمات رسانی هرچه مطلوب تر به مسافران و گردشگران شد و اضافه نمود: امیدواریم با کوشش های اجرا شده خاطره خوشی از سفر به شهرستان گرگان برای مسافران و گردشگران تابستانی این شهرستان به یادگار بماند.

در سرانجام جلسه روسای کمیته های 16 گانه ستاد خدمات سفر شهرستان شامل(کمیته اطلاع رسانی، سلامت و بهداشت، ارزیابی عملکرد، نظارت و تنظیم بازار ، اسکان، خدمات رفاه، هماهنگی شهرداری ها و دهیاری ها، خدمات انتظامی، خدمات امداد و نجات، خدمات حمل و نقل و ترافیک و...) گزارشی از فعالیت ها و توضیح وظایف خود در ستاد بیان نموده و به تبادل نظر و برنامه ریزی در این باره پرداختند.

منبع: میراث آریا

به "جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان گرگان برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان گرگان برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید