خوشحالی نماینده انگلیس برای حفظ برجام

به گزارش وبلاگ امین و کیوان، ایرنا نوشت: کارولین هارندال نماینده انگلیس با ابراز خوشحالی برای شرکت در نشست روز یکشنبه کمیسیون مشترک برجام در وین پایتخت اتریش در پیامی توئیتری بر پایبندی کشورش به توافق هسته ای ایران تاکید نمود.

خوشحالی نماینده انگلیس برای حفظ برجام

کارولین هارندال (Caroline Hurndall) در صفحه کاربری خود نوشت: خوشحالم که در این نشست مهم شرکت کردم تا بر اهمیت اجرای کامل برجام تأکید کنم.

وی اضافه نمود: انگلیس همچنان به اجرای برجام پایبند خواهد بود.

خروج یکجانبه آمریکا از توافق بین المللی برجام ، تهدید و خط و نشان کشیدن های دونالد ترامپ عیله کشورهای امضا نماینده توافق هسته ای ایران به دلیل تاکید بر پایبندی به این توافق و بروز و ظهور تنش بین تهران و واشنگتن و تشدید تنش های منطقه ای باعث شده تا کشورهای اروپایی برخلاف انتظار کاخ سفید بر حفظ و نجات برجام تاکید نمایند.

جمهوری اسلامی نیز در پی خروج امریکا از برجام پس از یکسال صبوری برای اقدام عملی دیگر شرکای این توافق اظهار داشت که تعهدات خود را در این توافق کاهش می دهد.

محمد جواد ظریف 17 تیر ماه گذشته با اغاز گام دوم کاهش تعهدات ایران در توئیتی نوشت که امروز ایران طبق بند 36 برجام، دومین گام از تدابیر خود را اتخاذ نموده است. ما در چارچوب برجام به حق قانونی خود برای اتخاذ تدابیر به منظور حفاظت از منافع خود در برابر تروریسم مالی ایالات متحده ادامه می دهیم. همه این تدابیر تنها در صورت پایبندی سه کشور اروپایی (به تعهداتشان در قبال ایران و برجام) قابل بازگشت هستند.

اجرای برجام با پیابندی یک طرفه یکی از شرکای این توافق ممکن نخواهد بود و نیازمند پایبندی همه طرف ها می باشد.

17231

منبع: خبرآنلاین

به "خوشحالی نماینده انگلیس برای حفظ برجام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خوشحالی نماینده انگلیس برای حفظ برجام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید