خیز بلند سیستان و بلوچستان برای توسعه گردشگری

مدیرکل دفتر تبلیغات و بازاریابی گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: خیز بلند سیستان و بلوچستان برای توسعه گردشگری با برگزاری مراسم روز جهانی گردشگری در این استان برداشته می گردد. این استان با محور قرار دادن گردشگری به دنبال توسعه هرچه بیشتر است.

خیز بلند سیستان و بلوچستان برای توسعه گردشگری

ابراهیم لاریجانی امروز شنبه 6 مهر 98، در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران، با اشاره به برگزاری مراسم روز جهانی گردشگری در سیستان و بلوچستان با حضور دکتر علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، اضافه کرد: سیستان و بلوچستان یکی از بکرترین مقاصد گردشگری در کشور است که دارای ظرفیت ها و جاذبه های بی نظیری است که با معرفی درست و برنامه ریزی مناسب می توان شاهد جذب حداکثری گردشگر به این استان بود.

او اضافه کرد: خوشبختانه بر اساس تصمیم بسیار ارزشمند وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، مراسم روز جهانی گردشگری که همه ساله در تهران برگزار می شد، با هدف معرفی هرچه بیشتر ظرفیت ها و قابلیت های این استان، امروز با حضور دکتر علی اصغر مونسانش و سایر مسئولان ملی و استانی در شهر زاهدان برگزار می گردد و این مراسم نقطه آغازین اجرای برنامه های تدوین شده برای توسعه گردشگری در سیستان و بلوچستان است.

مدیرکل دفتر تبلیغات و بازاریابی گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اضافه کرد: علاوه بر مراسم روز جهانی گردشگری که در استان سیستان و بلوچستان برگزار می گردد، جشنواره بزرگ سیستان و بلوچستان از 15 آبان تا 15 دی در سراسر این استان برگزار خواهد شد که در این جشنواره، آیین ها، مراسم، موسیقی محلی، غذاهای سنتی و جاذبه های گردشگری و همچنین میراث فرهنگی ملموس و ناملموس سیستان و بلوچستان به نمایش گذاشته می گردد.

او در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: مجموعه مدیران استان سیستان و بلوچستان از جمله استاندار، شهرداران، اعضای شورای شهر و ... برای توسعه گردشگری در این استان متفق القول هستند و گردشگری را به عنوان محور توسعه این استان در نظر گرفته اند.

لاریجانی همچنین به برنامه های روز جهانی گردشگری در این استان با حضور دکتر مونسان اشاره نمود و اضافه کرد: در این مراسم 20 پروژه گردشگری به صورت ویدئوکنفرانس با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افتتاح می گردد.

او گفت: رونمایی از تمبر یادبود پویش سیستان را بشنویم؛ بلوچستان را ببینیم رونمایی از طرح شرف میزبانی و نیز کاشت درخت به صورت نمادین از مهم ترین برنامه هایی است که در حاشیه مراسم روز جهانی گردشگری با حضور دکتر مونسان در این استان انجام می گردد.

منبع: میراث آریا

به "خیز بلند سیستان و بلوچستان برای توسعه گردشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خیز بلند سیستان و بلوچستان برای توسعه گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید