دانشگاه تبریز؛ میزبان سومین کنفرانس ملی هیدرولوژی ایران

سومین کنفرانس ملی هیدرولوژی ایران به مدت سه روز در روزهای 26 تا 28 شهریور ماه سال جاری به میزبانی دانشگاه تبریز برگزار می گردد.

دانشگاه تبریز؛ میزبان سومین کنفرانس ملی هیدرولوژی ایران

به گزارش خبرنگاران، دکتر احمد فاخری فرد، دبیر کنفرانس با اعلام این خبر گفت: با توجه به اهمیت موضوع هیدرولوژی هدف از برگزاری این کنفرانس، اهمیت صندلی علم هیدرولوژی و نقش آن در جوامع بشری با تاکید بر نوع نگاه علمی است.

وی در ادامه با اشاره به محورهای اصلی این کنفرانس، اضافه کرد: تغییر اقلیم، سیلاب ها و خشکسالی ها، هیدرولوژی و مدیریت منابع آب، هیدرولوژی، سیستم های هشدار سیل و مدیریت ریسک، داده کاوی و سنجش از دور در هیدرولوژی، هیدرولوژی و مدیریت حوضه های شهری، هیدرولوژی، محیط زیست و آب های غیرمتعارف، هیدرولوژی، اقتصاد و حکمرانی آب، هیدرولوژی، آبخیزداری و حفاظت از منابع آب، شبیه سازی و مدل سازی در هیدرولوژی، هیدروژئولوژی و آب های ژرف، هیدرولوژی و سازه های آبی، هیدرولوژی در علوم کشاورزی و هیدرولوژی، فرهنگ سازی و اخلاق آب از جمله محورهای این کنفرانس است.

به گفته وی در طول برگزاری کنفرانس، محققان و پژوهشگران، یافته ها و تجربیات خود را به اشتراک می گذارند تا رهنمونی برای آینده ای بهتر و توسعه ای پایدارتر رقم بخورد و عرصه این تبادل نظرات و بحث و نقدهای خود دانشگاه، عملی خواهد شد برای دانشجویان جوانی که قدم در فراگیری علم و دانش نهادند.

عضو هیات علمی دانشگاه تبریز خاطر نشان کرد: در سومین کنفرانس ملی هیدرولوژی ایران علاوه بر ارائه سخنرانی ها و یافته های علمی و پژوهشی به صورت پوستر توسط شرکت نمایندگان، کمیته علمی سمینار، کارگاه های آموزشی متعددی را تدارک دیده است که در کنار سمینار برگزار خواهند شد.

وی امکان برگزاری نمایشگاه را که شرکت ها و صنایع مرتبط بتوانند دستاوردهای خود را ارائه نمایند نیز از دیگر برنامه های جانبی این سمینار بیان کرد و یادآور شد: در این کنفرانس برای اولین بار به هیدرولوژی در قاب رسانه نیز به عنوان یک برنامه جانبی نگریسته شده است و این امکان برای فعالان عرصه خبر، عکس، فیلم کوتاه، فیلم مستند، تصویرسازی آموزش های عمومی و… به همراه نشست های تخصصی همراه با فرهیختگان و فعالان این عرصه نیز فراهم است تا هر چه بهتر به صندلی علم هیدرولوژی و نگرش ها و کاربردهای آن از نگاه رسانه ای پرداخته گردد.

دکتر فاخری فرد توضیح داد: سومین روز کنفرانس، اختصاص خواهد داشت به برنامه های تورگردی از چشم اندازهایی که دست طبیعت آثار بدیعی در پیکره طبیعت استان برجای گذاشته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "دانشگاه تبریز؛ میزبان سومین کنفرانس ملی هیدرولوژی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه تبریز؛ میزبان سومین کنفرانس ملی هیدرولوژی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید