سوغات همدان استاندارد شد

به گزارش وبلاگ امین و کیوان، در همایش روز جهانی استاندارد، از تدوین و صدور پروانه کاربرد علامت استاندارد برای محصولات بومی استان همدان رونمایی شد.

سوغات همدان استاندارد شد

به گزارش وبلاگ امین و کیوان، مدیرکل استاندارد استان همدان در این مراسم از تهیه و تدوین 10 استاندارد برای محصولات بومی این استان اطلاع داد و گفت: کار طراحی و تدوین 6 استاندارد به انتها رسیده و چهار استاندارد دیگر در دست اجرا است.

محمد مددی اضافه نمود: در این راستا شناسنامه دار کردن محصولات بومی همدان در دستور کار نهاده شد و برای تهیه و تدوین استاندارد این فراوریات اقدام شد.

وی ادامه داد: از سال گذشته پیگیر تدوین استاندارد برای محصولاتی همچون کماج، حلوازرده، انگشت پیچ و شیرمال بودیم که امروز به ثمر نشسته و پروانه کاربرد علامت استاندارد برای عسل و سیب زمینی همدان صادر شده است.

مددی بیان نمود: همدان مفتخر است فراوری جدیدی از بخاری های گازسوز با نام بخاری های هرمتیک بارده انرژی A را به خود اختصاص داده و نخستین پروانه کاربرد علامت استاندارد برای تصاویر و علائم هشداردهنده ماشین آلات کشاورزی را در کشور صادر کند.

معاون امور مالی استانداری همدان نیز با بیان اینکه نگاه حمایت از فراوری و سرمایه گذار در اولویت امور مالی استان قرار گرفته است، گفت: استاندارد در استان نقش کلیدی خاصی داشته و واگذاری آزمایشگاه ها به بخش خصوصی می تواند اقتصاد استان را متحول کند.

ظاهر پورمجاهد سیاست سند راهبری استان را حمایت از رونق فراوری و بها دادن به بخش خصوصی دانست و گفت: اگر نقد سازنده ای در این حوزه باشد پیشرفت ها یکی پس از دیگری ظاهر خواهند شد.

در انتها از 3 واحد نمونه استاندارد استان، 4 مدیر کنترل کیفی نمونه و یک واحد که بیشترین پروانه استاندارد دارد تجلیل شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سوغات همدان استاندارد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوغات همدان استاندارد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید