ظریف: افتخار می کنم که برای دفاع از ایران و مردم کشورم تحریم شدم

خبرنگاران آنلاین:وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت که افتخار می نماید برای دفاع از ایران و مردم کشورش از سوی دولت آمریکا تحریم شده است.

ظریف: افتخار می کنم که برای دفاع از ایران و مردم کشورم تحریم شدم

به گزارش شهرنوشت، محمدجواد ظریف در مراسم برگزاری کنسرت موسیقی سنتی به نفع سیل زدگان لرستان که با حضور پیروز حناچی شهردار تهران در ایوان شمس برگزار گردید، گفت: از خبرنگارانان عزیز تهرانی که در مراسم همراهی و همدلی با سیل زدگان مظلوم کشورمان که حتی نتوانستند از یاری هایی که توسط ایرانیان خارج از کشور برای آن ها جمع آوری شده بود بهره مند شوند، تشکر می کنم.

او ضمن تقدیر از شهرداری تهران برای حمایت از سیل زدگان ادامه داد: ما هر چه داریم از مردم داریم و هر افتخاری، هر مقاومتی، هر پیشرفتی و هر افتخارآفرینی در این کشور محصول حضور فعال مردم در همه صحنه ها است.

وزیر امور خارجه تاکید نمود: ما بودیم که در برابر این مردم کم آوردیم و نتوانستیم آن طور که شایسته این مردم است و به واقع استحقاق آن را دارند از آن ها سپاسگزاری کنیم و خدمتگزار باشیم. این ضعف ماست، نه این که کوشش نکرده باشیم، حتما کوشش کردیم و شب ها نخوابیدیم، اما آن چه که این مردم کردند در برابر همه آن چه که ما می کنیم یک دریا در برابر یک قطره ناچیز است.

ظریف ادامه داد: این مردم بودند که کشور را نگه داشتند و فشارها را تحمل کردند، پشت ما ایستادند و زمانی که ما به مذاکره رفتیم حمایت کردند. البته گروهی هم حمایت نکردند؛ آن هم یک واقعیت بود که باید آن را بپذیریم. حقیقت این است که اگر می خواهیم در برابر تمام ناملایمات با هم باشیم، باید بپذیریم گروهی هم ممکن است نظر ما را نداشته باشند.

او تاکید نمود: این شعار نیست که برای آزاد بودن مخالف، حتی باید خودمان را فدا کنیم؛ این واقعیت و احتیاج کشور ما است و باید آن را بپذیریم.

ظریف گفت: امروز رعایت حقوق این مردم و کوشش برای رساندن این مردم به آن چه که شایسته آن هستند یک وظیفه اخلاقی و قانونی نیست؛ گرچه هر دو هست. باید بدانیم این امر ضرورت امنیت ملی است. امنیت ما وامدار مردم است و بدون این مردم ما هیچ نیستیم. باید بپذیریم ما در جایگاهی نیستیم که به این مردم فخر بفروشیم و برای آن ها مشخص تکلیف کنیم؛ این مردم هستند که باید برای ما تکلیف مشخص می نمایند.

او اضافه نمود: به همین دلیل برای من افتخار است که برای دفاع از این مردم تحریم شوم اگرچه هنوز هم احساس حقارت و دین در برابر این مردم می کنم. مردم ما مردم خوب، بزرگ و شایسته بهترین ها هستند.

وزیر امور خارجه توضیح داد: وظیفه ما این است که پشت مقاومت این مردم پنهان نشویم چراکه اگر قرار است پشت مقاومت مردم پنهان شویم پس ما چه کاره ایم؟

ظریف با بیان این که ما طلبکار مردم نیستیم بلکه وامدار آن ها هستیم، اعلام نمود: امروز همه جمع شده ایم تا قسمتی از وام خودمان را به گروهی از این مردم که به خاطر سیل خانه هایشان و عزیزانشان را از دست دادند پرداخت کنیم. اگرچه همه ما از سیل اخیر آن هم در شرایطی که منابع آبی کشور به وضع خطرناکی رسیده بود بهره مند شدیم، گروهی از هموطنان ما در این نعمت، نقمت کشیدند. این که این جا جمع شدیم نشانه همبستگی است؛ همبستگی ای که حتما کشور را حفظ خواهد نمود. همین همبستگی موجب می گردد هرچه بگردد و هر فشاری وارد گردد کشور پیشرفت کند. این مردم اند که موجب پیشرفت کشور می شوند.

وزیر امور خارجه در انتها ضمن تقدیر از شهردار تهران، مسئولین شهرداری و هنرمندانی که این کنسرت خیرخواهانه را برگزار کردند، بیان کرد: با هدف یاری به مردم به این مراسم آمدم تا قطره ای از دریای محبت شما باشم.

منبع: همشهری آنلاین

به "ظریف: افتخار می کنم که برای دفاع از ایران و مردم کشورم تحریم شدم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: افتخار می کنم که برای دفاع از ایران و مردم کشورم تحریم شدم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید