فارس من، آغاز روزهای خوش کنکوری های نظام قدیم در خاتمه یک جلسه

برخی داوطلبان کنکور سال 99 که فارغ التحصیل نظام قدیم آموزش و پرورش هستند نگران برگزاری کنکور بدون حق انتخاب سؤالات بودند اما در جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو این نگرانی برطرف شد.

فارس من، آغاز روزهای خوش کنکوری های نظام قدیم در خاتمه یک جلسه

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران، کنکور سراسری برای جوانان کشورمان دغدغه ای است به وسعت سرنوشت شان؛ چرا که جوانان کشورمان پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان برای ادامه راه زندگی ورود به آموزش عالی را مدنظر قرار دارند و برای ورود به دانشگاه و رشته مورد علاقه شان باید از سد کنکور بگذرند.

با توجه به تغییر در نظام آموزشی کشور در چند سال گذشته، قرار شد تغییراتی نیز در نحوه سؤالات کنکور ایجاد شود و داوطلبان نظام قدیم هم از سال آینده سؤالات دروس نظام جدید را پاسخ دهند.

این مسأله سبب شد تا همان تعداد از داوطلبان نظام قدیم کنکور نسبت به سؤالات مشترک با نظام جدیدی ها گلایه داشته باشند.

این داوطلبان گلایه خود را در سامانه فارس من، هم مطرح نموده بودند.

این داوطلبان خواستار ارائه حق انتخاب در کنکور شدند به طوریکه هر داوطلب در صورت تمایل سؤالات نظام قدیم را پاسخ دهد یا بالعکس.

البته مسؤولان نسبت به این پیشنهاد داوطلبان کنکور بی تفاوت نبودند؛ منصور غلامی وزیر علوم و ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره بررسی این دغدغه داوطلبان کنکور قول مساعد داده بودند.

آغاز روزهای خوشی که با انتها یک جلسه رخ داد

نگرانی داوطلبان نظام قدیم کنکور ادامه داشت تا اینکه روز گذشته این مسأله در جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو بررسی شد.

انتها این جلسه آغاز روزهای خوش برای کنکوری ها بود، رئیس سازمان سنجش خبر بسیار خوشی را برای داوطلبان کنکور مطرح نمود؛ خدایی گفت: مشکل داوطلبان نظام قدیم برطرف شده است.

وی در توضیح این جمله اینگونه اعلام نمود که براساس مصوبه قبلی داوطلبان نظام قدیم حق انتخاب نظام جدید را در کنکور سراسری نداشتند اما این حق انتخاب به داوطلبان داده شد و در کنکور 97 این امکان برای داوطلبان نظام قدیم فراهم است.

خدایی گفت: داوطلبان نظام قدیم درخواست داشتند که برای انتخاب نظام آموزشی امتحانی خود اختیار داشته باشند که در جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو این حق انتخاب به داوطلبان داده شد و براین اساس داوطلبان کنکور سراسری 99 سؤوالات هر نظامی را که تمایل دارند پاسخ می دهند.

جلسه ای برای برقراری عدالت

علیرضا سلیمی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی نیز تصمیم اعضای شورای سنجش و پذیرش دانشجو را برقراری عدالت در سنجش مطرح نمود و گفت: باید مشکل داوطلبان کنکور حل می شد و این یک امر طبیعی است.

وی اضافه کرد: عدالت باید در سنجش برقرار باشد و این تصمیم به نوعی عدالت را برای داوطلبان برقرار کرد.

کارن خانلری نیز تمایلی به اینکه در این باره اظهار نظر شخصی داشته باشد، نداشت و در یک جمله گفت: به هر حال رقابت در کنکور یک رقابت بسیار سرسختانه است و داوطلبان باید برای موفقیت در کنکور درس بخوانند.

میرحمایت میرزاده عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیز نظر کارشناسی خود در رابطه با این موضوع را اینگونه اعلام نمود که اعضای شورای سنجش و پذیرش دانشجو به طور معمول براساس کار کارشناسی و با توجه به قوانین بالادستی مصوبات خود را تدوین می کنند بنابراین حتما برای این موضوع نیز نظر کارشناسان لحاظ شده و تصمیم موردنظر با دلایل کارشناسی اتخاذ شده است.

به گزارش فارس، داوطلبان نظام قدیمی کنکور 99 از این تصمیم مسؤولان سنجش کشور و از اینکه مسؤولان به فکرشان هستند، بسیار خوشحال شدند اما آنچه مسلم است برای موفقیت در کنکور باید تا سال آینده بر روی دروس و مطالعه تمرکز کنند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "فارس من، آغاز روزهای خوش کنکوری های نظام قدیم در خاتمه یک جلسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فارس من، آغاز روزهای خوش کنکوری های نظام قدیم در خاتمه یک جلسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید