کارفرمایان حق اخراج و یا سرانجام قرارداد کارگران به صورت یک طرفه را ندارند

به گزارش وبلاگ امین و کیوان، مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری اظهار داشت: کارفرمایان حق اخراج و یا انتها قرارداد کار کارگران به صورت یک طرفه را ندارند.

کارفرمایان حق اخراج و یا سرانجام قرارداد کارگران به صورت یک طرفه را ندارند

به گزارش گروه مالی وبلاگ امین و کیوان، کریم یاوری مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: کارفرمایان حق اخراج و یا انتها قرارداد کار کارگران را به صورت یک طرفه ندارند. قرارداد کار فی مابین کارگر و کارفرما ملاک تصمیم گیری است.

وی گفت: هیات تشخیص انحراف و انحلال شورا ها مرکب از هفت نفر نمایندگان کارگران و کارفرمایان با مسئولیت و ریاست نماینده وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در خصوص اعضای شورا های اسلامی کار تصمیم گیری نماید (موضوع ماده 22 قانون تشکیل شورا های اسلامی کار)

به گفته یاوری گفت: از جمله وظایف اعضای شورا های اسلامی کار، موضوع فصل دوم قانون شورا ها است که بالا بردن آگاهی کارکنان در زمینه مالی فنی و حرفه ای و نظایر آن و نیز نظارت بر امور واحد به منظور اطلاع از انجام صحیح کار و ارائه پیشنهاد سازنده به مدیران و مسئولان مربوطه در بنگاه مالی است.

کریم یاوری اعلام کرد: یکی دیگر از وظایف شورا همکاری و تلاش در بهبود شرایط کار و دستیابی به میزان فراوری پیش بینی شده در برنامه های فراوریی بنگاه مالی است.

وی گفت: شورا های اسلامی کار در حدود وظائف و اختیارات خود در برابر هیات موضوع 22 و مجمع کارکنان مسئول است.

کریم یاوری گفت: یک نفر از اعضاء شورای اسلامی کار به انتخاب اعضاء به عنوان عضو رابط شورا در جلسات هیات مدیره واحد برای ارائه نظریات و پیشنهادات شورا حضور پیدا می نماید.

به گفته مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری، هم چنین یک نفر نماینده مدیریت بنگاه مالی در جلسات شورای اسلامی کار برای ارائه گزارشات مورد احتیاج به شورا حضور پیدا می نماید.

وی اعلام کرد: وظیفه شورای اسلامی کار، همراهی و هماهنگی با کارگران و کارکنان و مدیران برای بهبود رونق فراوریات است. هر چه قدر همدلی و هماهنگی بین اعضائ شورا و مدیران بنگاه بیشتر باشد بهبود امور و رونق فراوری حاصل می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "کارفرمایان حق اخراج و یا سرانجام قرارداد کارگران به صورت یک طرفه را ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارفرمایان حق اخراج و یا سرانجام قرارداد کارگران به صورت یک طرفه را ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید