کاهش 31 درصدی در واردات کالاهای نساجی و پوشاک

به گزارش وبلاگ امین و کیوان، نخستین نمایشگاه تخصصی فرش ماشینی با حضور معاون وزارت صمت، در محل نمایشگاه های بین المللی استان فارس در شیراز افتتاح شد.

کاهش 31 درصدی در واردات کالاهای نساجی و پوشاک

به گزارش وبلاگ امین و کیوان ، معاون طرح و برنامه وزارت صمت شامگاه چهارشنبه 6 شهریور در مراسم افتتاح نخستین نمایشگاه تخصصی فرش ماشینی در شیراز، گفت: در 4 ماهه اول سال جاری هزارو 910 پروانه بهره برداری صنعتی صادر شده است.

سعید زرندی با اشاره به اینکه واحدهای صنعتی راه اندازی شده از ابتدای سال جاری در کشور دوازده هزارو 500 میلیارد تومان سرمایه گذاری را به خود اختصاص داده اند، گفت: 31 هزار و 29 نفر در این واحدهای تازه راه اندازی شده صنعتی مشغول به کار شده اند که نسبت به سال گذشته 16 درصد رشد را نشان می دهد.

زرندی با اشاره به سیاست وزارت صمت برای سوق دادن سرمایه ها به بخش فراوری خصوصا راه اندازی واحدهای نیمه فعال، گفت: در چهارماهه اول سال جاری 8 هزار و 355 جواز تاسیس برای سرمایه گذاران صنعتی صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 24 درصدی را نشان می دهد.

معاون وزارت صنعت، معدن و تجارت همچنین گفت: از ابتدای سال جاری تا انتها تیرماه، از تعداد 37 محصول منتخب در تعداد 22 محصول رشد را شاهد بوده ایم.

زرندی با بیان اینکه سال گذشته در صنعت نساجی و پوشاک پتانسیل مناسبی را بعد از چند سال شاهد بودیم، گفت: در کشور 7900 واحد نساجی و پوشاک 11 درصد کل صنایع را به خود اختصاص داده و زمینه ساز اشتغال 260 هزار نفر بوده است.

او حجم صادرات صنایع نساجی و پوشاک کشور در سال 1397 را یک میلیارد و 31 میلیون دلار اعلام و افزود: واردات این بخش یک میلیارد و 600 میلیون دلار بوده که نسبت به سال قبل از آن کاهش 31 درصدی را شاهد بوده ایم.

زرندی همچنین یادآور شد که در هفته دولت تعداد 409 طرح صنعتی با میزان سرمایه گذاری 38 هزار میلیارد تومان و اشتغال بیست و نه هزار 880 نفر در سراسر کشور آماده بهربرداری شده یا به بهربرداری رسیده است.

به گزارش وبلاگ امین و کیوان، نخستین نمایشگاه تخصصی فرش ماشینی، موکت، پرده و کالای خواب، پس از شش سال تعطیلی و هفتمین نمایشگاه تخصصی ورزش، تجهیزات ورزشی و صنایع وابسته از شامگاه چهارشنبه 6 شهریورماه در شیراز شروع به کار کرد و تا نهم شهریورماه برپا خواهد بود.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس در این خصوص گفت: این نمایشگاه بعد از 6 سال مجددا راه اندازی شده است.

سید محمود موسوی افزود: شرکت نمایندگان در این نمایشگاه با برپایی 170 غرفه در محیطی به مساحت 6 هزار مترمربع محصولات خود را معرفی و عرضه می نمایند.

موسوی ادامه داد: 72 درصد مشارکت نمایندگان در این نمایشگاه از فارس و مابقی از استان های تهران، خراسان رضوی، یزد، اصفهان و قزوین هستند.

مدیرعامل نمایشگاه های فارس اعلام نمود: بیش از 200 غرفه نیز به محصولات ورزشی و خدمات و صنایع مرتبط با ورزش و سلامت اختصاص یافته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کاهش 31 درصدی در واردات کالاهای نساجی و پوشاک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 31 درصدی در واردات کالاهای نساجی و پوشاک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید