یارانه 700 هزار متمکن حذف می گردد ، رسیدگی به اعتراضات طی یک ماه

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: حدود 170 هزار خانوار یعنی 700 هزار نفر از اقشار متمکن که ضریب خطای کمتری دارد در مرحله اول در دستور حذف قرار گرفتند.

یارانه 700 هزار متمکن حذف می گردد ، رسیدگی به اعتراضات طی یک ماه

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، محمد شریعتمداری در حاشیه گردهمایی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر که صبح امروز برگزار گردید در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه اخیرا آماری از مجلس درباره حذف 5.5 میلیون نفر از یارانه بگیران طبق مصوبه بیرون آمد در حالی که شما شمار مشمولان حذف شده از فهرست یارانه را 170 هزار نفر اعلام نموده بودید گفت: خیر، شما تعداد افراد و خانوار را مخلوط نموده اید. مجموعا مجلس به دولت تکلیف و اختیار داده که نسبت به حذف یارانه سه دهک درآمدی اقدام کند که به لحاظ تعداد جمعیت 24 میلیون نفر می گردد.

وی اضافه نمود: آنالیز های ما در نمودار میزان درآمد خانوار به شکل U. است، یعنی جمعیت اندکی در حد چند صدک و یک دهک افرادی هستند که شرایط زندگی بسیار نامطلوبی دارند. از آن سو هم همین تعداد، وضعیت بسیار مطلوبی دارند. در حذف آن ها که توان اقتصادی دارند هیچ مسئله ای وجود ندارد و داریم در این راستا گام بر میداریم.

وزیر رفاه گفت: در این دوره حدود 170 هزار خانوار یعنی 700 هزار نفر از اقشار متمکن که ضریب خطای کمتری دارد در مرحله اول در دستور حذف نهاده شدند، ولی هرچه به سمت جلو حرکت می کنیم، چون به قاعده U. و افرادی که به لحاظ درآمدی مشابهت هایی دارند و طبقه متوسط جامعه را تشکیل می دهند می رسیم.

وی با اشاره به اینکه حتما باید برای این افراد با احتیاط عمل کنیماضافه نمود: قصد نداریم در این شرایط معیشتی خانوار ضریب خطا در طبقه متوسط بالا برود و بخشی از آن ها مشمول حذف شوند.

شریعتمداری با اشاره به اینکه حدود 6700 تا 6800 اعتراض بعد از حذف، در سامانه ثبت شده گفت: با نگاه جامع تر و بهره گیری از بانک های اطلاعاتی کوشش می کنیم به اعتراضات به موقع رسیدگی کنیم، اما حداقل بیش از یک ماه زمان می برد.

وی در پاسخ به اینکه یکی از مدیران دولتی مشمول حذف اعتراض نموده بود تاکید نمود: متاسفانه اعتراض در اقشاری صورت می گیرد که جای تعجب است. مدیران کل بعضی دستگاه ها، صاحبان مشاغل آزاد که علی الاصول نباید معترض باشند، اما هستند.

وزیر رفاه اضافه نمود: با پالایشی که انجام می دهیم کوشش می کنیم افراد متمکن مشمول دریافت یارانه نباشند.

شریعتمداری اضافه نمود: هر مقدار حذف گردد از ماه اول در چرخه اقتصاد و در خزانه باقی می ماند و اینطور نیست که پولی بدهیم پس بگیریم، بلکه یک پولی را نمی دهیم.

وی در خصوص قانون جامع حمایت از حقوق معلولان گفت: پیشنهاد ما در اولین جلسه نظارتی قانون حمایت از معلولین این بود که منابع حاصل به مددجویان اختصاص یابد که مورد موافقت آقای جهانگیری نهاده شد و نامه مکتوبی به سازمان برنامه ارسال شد.

وی با اشاره به اینکه اجرای قانون جامع حمایت از معلولان در ابتدا 12 هزار میلیارد و سال جاری 22 هزار منابع می خواهد گفت: اگر بخشی از منابع وارد این حوزه گردد خوب است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "یارانه 700 هزار متمکن حذف می گردد ، رسیدگی به اعتراضات طی یک ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یارانه 700 هزار متمکن حذف می گردد ، رسیدگی به اعتراضات طی یک ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید