برگزاری اردوی شعر هیئت در مشهد

اردوی تخصصی آفتاب گردان ها، با موضوع شعر هیئت، با هدف افزایش مهارت و شناخت شاعران جوان انقلاب، از ششم تا نهم شهریورماه 1397 در مشهد مقدس برگزار می گردد.

برگزاری اردوی شعر هیئت در مشهد

به گزارش خبرنگاران بر اساس خبر رسیده، در اردوی اول که به ابتکار شهرستان ادب و با همکاری آستان قدس رضوی برپا می گردد، 130 شاعر جوان از استان های مختلف کشور، از میان اعضای ادوار آفتاب گردان ها، که سابقه سرودن شعر هیئت داشته اند، از سوی دفتر شعر موسسه فرهنگی هنری شهرستان ادب برای حضور در این کلاس ها برگزیده گردیده اند.

در این دوره کوتاه که بر فن نوحه سرایی و نیز شناخت هیئت و مقتضیات آن تمرکز دارد، شاعران و مدیحه سرایان سرشناس کشوری، طی کارگاه هایی، تجربه ها و دانسته های خود را در اختیار آن دسته از جوانانی قرار می دهند که علاقه مندند در حوزه سرایش شعر مذهبی و ذکر اهل بیت (ع)، طبع خود را بیازمایند. بدین منظور، موضوعات مختلفی از موسیقی و زبان شعر هیئت تا تاریخچه این گونه شعری، به صورت فشرده اما همه جانبه در این کارگاه های نظری و کلاس ها طرح خواهند شد.

بنا بر اعلام، اردوهای تخصصی و موضوعی، جدیدترین ابتکار آموزشی دفتر شعر شهرستان ادب برای تعامل با شاعران ادوار آفتابگردان هاست که با هدف مهارت افزایی اعضای ادوار آفتابگردان ها و ادامه تعامل با این جوانان برگزار می گردد.

دوره های آموزشی آفتابگردان ها به صورت سالانه، از 1389، برگزار می گردد. هدف از برگزاری این دوره های آموزشی، کمک به پویایی شعر جوان، کشف و پرورش استعدادها و زمینه سازی برای رویش نسل جدید شاعران انقلاب اسلامی عنوان گردیده است. بدین ترتیب، هرساله، در قالب این دوره آموزشی، ده ها شاعر جوان و مستعد از سراسر کشور و بخصوص شهرستان ها، شناسایی گردیده و به عضویت دوره درمی آیند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "برگزاری اردوی شعر هیئت در مشهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری اردوی شعر هیئت در مشهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید