بودجه آموزش و پرورش کمترین رشد را داشته است

به گزارش وبلاگ امین و کیوان، منصور مجاوری ظهر سه شبه در آیین تکریم مدیرکل و معارفه سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی، اظهار کرد: کمبود منابع درد مزمن چندساله آموزش پرورش است چرا که معیشت فرهنگیان را بسیار سخت و نارضایتی آنان را در پی داشته است.

بودجه آموزش و پرورش کمترین رشد را داشته است

مجاوری اضافه نمود: ضرورت دارد تمامی مسئولان برای برطرف مسائل اقتصادی آموزش پرورش برنامه ریزی دقیق داشته باشند تا شاهد رضایتمندی فرهنگیان باشیم.

وی با تاکید براینکه معلمان سرمایه گذاران دولت هستند، بیان نمود: سیاستگذاران بدانند که معلمان جزء کارمندان دولت بشمار نمی روند و در حال حاضر یک میلیون فرهنگی برای رشد و تربیت نیروی های آینده ساز این کشور سرمایه گذاری نموده اند.

مشاور وزیر آموزش و پرورش در ادامه به سیاست های اصلی وزارت آموزش و پرورش اشاره نمود و گفت: اولویت اصلی این نهاد مدرسه محوری است به طوری که خود مدارس بر اساس احتیاج، برنامه های درسی و آموزشی را تغییر دهند.

مجاوری افزود: برای اجرای طرح مدرسه محوری باید نخست قدرت آموزش و پرورش از سطح استان به شهرستان ها و سپس به مدارس منتقل گردد.

وی در ادامه مهارت ورزی را یکی از احتیاجهای ضروری امروز کشور دانست و اظهار کرد: متاسفانه بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاهی کشور فاقد مهارت و تخصص هستند، بنابراین برای تربیت فردی باسواد باید در کنار خواندن و نوشتن، مهارت ورزی و زبان خارجه را نیز آموزش بدهیم.

مشاور وزیر آموزش و پرورش عنوان نمود: برنامه دیگر وزارت آموزش و پرورش مهارت ورزی است که در این راستا توسعه هنرستان ها در دستور کار قرار گرفته است.

مجاوری تمرکز و تاکید بر حافظه گرایی و تست زنی در کنکور را یکی از بزرگترین آسیب های آموزشی دانست و گفت: ضرورت دارد در جهت آموزش مهارت ورزی اقدامی اساساسی انجام گردد.

وی همچنین بر اخلاق مداری و وجدان کاری فرهنگیان و مسئولان آموزش و پرورش تاکید نمود و اضافه نمود: فرهنگیان باید در برابر مسئولیتی که برعهده گرفته اند پاسخگو باشند، البته دیگر دستگاه ها نیز برای تعالی و رشد جامعه کوشش داشته باشند.

مشاور وزیر آموزش و پرورش بابیان اینکه در آینده نزدیک قانون شوراهای آموزش و پرورش به تصویب می رسد، بیان نمود: براساس این قانون تمامی دستگاه ها باید برای توسعه وضعیت فرهنگی جامعه همکاری لازم را با آموزش و پرورش داشته باشند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "بودجه آموزش و پرورش کمترین رشد را داشته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بودجه آموزش و پرورش کمترین رشد را داشته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید