دستور وزیر بهداشت برای تکمیل ظرفیت دکتری تخصصی پزشکی

شرایط تکمیل ظرفیت رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، دندانپزشکی و داروسازی در مقطع دکتری تخصصی با توجه به دستور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مصوبه اخیر شورای سنجش و پذیرش دانشجو فراهم شد.

دستور وزیر بهداشت برای تکمیل ظرفیت دکتری تخصصی پزشکی

به گزارش خبرنگاران از وزارت بهداشت، مرکز سنجش آموزش پزشکی در اطلاعیه ای گفت: با توجه به دستور وزیر بهداشت و با عنایت به مصوبه اخیر شورای سنجش و پذیرش دانشجو در هفتم مهرماه 98 شرایط تکمیل ظرفیت رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، دندانپزشکی و داروسازی در مقطع دکتری تخصصی (Ph.D) فراهم شد.

بر اساس این اطلاعیه تمامی افراد اعم از قبولی یا مردودی که به مرحله مصاحبه دعوت شده اند و دارای نمره مصاحبه هستند، مجاز به شرکت در مرحله تکمیل خواهند بود. همچنین افرادی که در مرحله نخست قبول شده و مجدداً در مرحله تکمیل ظرفیت در هر یک از دوره های عادی یا شهریه پرداز پذیرفته شوند، پذیرش مرحله نخست آنها لغو شده و قابل بازگشت نیست.

افرادی که در مرحله تکمیل ظرفیت در دوره های عادی پذیرفته میشوند، در صورت عدم ثبت نام یا انصراف مشمول محرومیت یک ساله خواهند شد. زمان آغاز به تحصیل پذیرفته شدگان توسط دانشگاه محل پذیرش مشخص می گردد و نتایج مرحله تکمیل ظرفیت، هفته دوم آبان ماه اعلام خواهد شد.

مرکز سنجش آموزش پزشکی در این اطلاعیه یادآور شد: جدول تکمیل ظرفیت از ساعت 10صبح روز شنبه 13 مهر بر روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی قرار می گیرد و داوطلبان می توانند از روز یکشنبه 14 مهر تا سه شنبه 16 مهر نسبت به انتخاب رشته محل به وسیله همین سایت اقدام نمایند.

آزمون دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی سال 98 در 64 رشته علوم پایه پزشکی و بهداشت، 2 رشته دندانپزشکی و 13 رشته داروسازی در روزهای پنجشنبه و آدینه 30 و 31 خردادماه 98 با حضور بیش از 6 هزار داوطلب برگزار گردید.

نتایج اولیه آزمون دکتری تخصصی علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی سال 98 روز 27 تیرماه منتشر شد و مصاحبه داوطلبان مجاز در هفته چهارم مرداد تا نیمه اول شهریور انجام و نتایج نهایی 25 شهریورماه منتشر شد.

منبع: همشهری آنلاین

به "دستور وزیر بهداشت برای تکمیل ظرفیت دکتری تخصصی پزشکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستور وزیر بهداشت برای تکمیل ظرفیت دکتری تخصصی پزشکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید