واگذاری سهمیه بندی کالا به تعاونی های مصرف

به گزارش وبلاگ امین و کیوان، دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران با بیان اینکه باید نظام توزیع عادلانه تری را برای عرضه کالاهای سهمیه ای کارگران درنظر بگیریم، واگذاری سهمیه بندی کالاهای اساسی به تعاونی های مصرف را خواهان شد.

واگذاری سهمیه بندی کالا به تعاونی های مصرف

هادی ابوی در گفت وگو با وبلاگ امین و کیوان، با تاکید بر توزیع کالاهای اساسی بیشتر در طرح تنظیم بازار، گفت: سهمیه بندی با توزیع کوپنی تفاوت چندانی ندارد ولی در سهمیه بندی دو گروه اقشار آسیب پذیر و احتیاجمند و غیر آسیب پذیر هستند که افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی جزو اقشار احتیاجمند به شمار می روند که به طور رایگان سهمیه دریافت می نمایند ولی در خصوص آحاد جامعه از جمله کارگران که آنها هم جزو اقشار ضعیف هستند ولی متاسفانه از دریافت کالای حمایتی و سهمیه ای محرومند.

پیشنهاد واگذاری سهمیه بندی کالا به تعاونی های مصرف

وی ادامه داد: توزیع سهمیه ای کالاهای اساسی خوب است به شرطی که در خصوص کارگران، نظام توزیع عادلانه تری را در پیش بگیریم و به سمت و سوی تعریف یک شیوه الکترونیکی برویم.

این مقام مسئول کارگری تعیین شدن میزان سهمیه و نحوه توزیع آن را خواهان شد و گفت: معتقدم توزیع سهمیه ای کالا باید ادامه داشته باشد و دولت کالاهای بیشتری را در این طرح وارد کند. در بخش کارگری پیشنهاد ما این است که توزیع کالای سهمیه ای به تعاونی های مصرف کارگری و اتحادیه امکان داده گردد و در خصوص سایر اقشار جامعه به وسیله فروشگاه های بزرگ، کار توزیع دنبال گردد.

ابوی گفت: در بخش کارگری عده ای تحت پوشش تامین اجتماعی هستند و امکان استفاده از تعاونی های مصرف کارگری را دارند ولی یک عده بیمه ندارند و از حداقل های بیمه اجتماعی محرومند و طبعا عضو تعاونی های مصرف کارگری نیستند ولی می توان ساز و کاری برای این منظور تعریف و میزان سهمیه هر فرد و نحوه توزیع کالا را تعیین کرد.

آمادگی تعاونی های مصرف برای توزیع سهمیه بندی کالاها

دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران توضیح داد: اتحادیه امکان و تشکل های صنفی کارگری این آمادگی را دارند که برای کارگرانی که فاقد عضویت هستند با هماهنگی وزارت صمت، کارت رفاهی صادر نمایند و به وسیله دریافت تعیینات و اطلاعات، آنها را مشمول دریافت کالای تنظیم بازاری قرار بدهند.

به گفته وی، بیشترین اقلام مورد احتیاج خانوارهای کارگری برنج و چای، روغن و گوشت است که به وسیله تعاونی های مصرف توزیع می شوند.

ابوی در خاتمه با بیان اینکه دولت باید سیستم نظارتی قوی در بحث سهمیه بندی داشته باشد و با افرادی که با داشتن چند کدملی، دلالی می نمایند و از فروشگاه های مختلف کالای سهمیه ای می گیرند، مقابله کند، گفت: در حال حاضر سیستم خرید و فروش در فروشگاه های تعاونی امکان و فرهنگیان متمرکز است و کسی که عضو این تعاونی ها باشد، از هر شهری که خرید تنظیم بازاری داشته باشد، نمی تواند در شهرهای دیگر کالای سهمیه ای دریافت کند. لذا دولت با واگذاری توزیع کالاهای سهمیه ای به تعاونی ها، هم دست دلالان و سودجویان را قطع می نماید و هم اقلام تنظیم بازاری را به شکل مطلوب و برنامه ریزی شده به دست مصرف نمایندگان واقعی می رساند.

به گزارش وبلاگ امین و کیوان، در روزهای اخیر بعضی کارشناسان و فعالان حوزه کار با تقدیر از عملکرد پیروز دولت در عرضه گوشت تنظیم بازاری از دولت خواستند تا به منظور کنترل و نظارت بهتر بر قیمتها در بازار و افزایش توان خرید گروه های درآمدی، سیاست سهمیه بندی کالاهای اساسی را در خصوص سایر اقلام ضروری در پیش گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "واگذاری سهمیه بندی کالا به تعاونی های مصرف" امتیاز دهید

1 کاربر به "واگذاری سهمیه بندی کالا به تعاونی های مصرف" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واگذاری سهمیه بندی کالا به تعاونی های مصرف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید