وزیر خزانه داری آمریکا: اعتبار 15 میلیارد دلاری فرانسه به ایران بدون موافقت ما امکان پذیر نیست

به گزارش وبلاگ امین و کیوان، وزیر خزانه داری آمریکا روز آدینه گفت که ایجاد خط اعتباری 15 میلیارد دلاری فرانسه به ایران بدون موافقت واشنگتن امکان پذیر نخواهد بود.

وزیر خزانه داری آمریکا: اعتبار 15 میلیارد دلاری فرانسه به ایران بدون موافقت ما امکان پذیر نیست

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، استیون منوشین وزیر خزانه داری آمریکا روز آدینه در کنفرانس خبری گفت که فرانسه بدون موافقت آمریکا قادر نخواهد بود به ایران خط اعتباری 15 میلیارد دلاری بدهد.

وی پیشتر و روز پنجشنبه نیز گفته بود که واشنگتن همچنان به سیاست فشار حداکثری علیه ایران پایبند بوده و تا کنون هیچگونه برنامه ای برای دیدار میان دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و حسن روحانی رئیس جمهور ایران وجود ندارد.

بر اساس گفته عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه ایران میزان خط اعتباری فرانسه حدود 15 میلیارد دلار برای مدت چهار ماه یعنی تا انتها آخر سال میلادی عنوان شده است که بدین ترتیب در صورت حصول توافق ایران در چهار ماه آینده معادل صد در صد نفت خود را یا خواهد فروخت یا به صورت خط اعتباری دریافت و پیش فروش می نماید.

اما بر اساس گزارش ها، پاریس برای همراه کردن واشنگتن با طرح خود برای اعطای خط اعتباری 15 میلیارد دلاری به تهران ناکام مانده است. (جزئیات بیشتر)

آمریکا یکسال پیش علی رغم مخالفت های کشور های طرف برجام و پایبندی ایران به تعهداتش، به صورت یکجانبه از توافق هسته ای خارج شد و به امید وادار کردن ایران به مذاکره مجدد بر سر توافقی جدید فشار ها علیه تهران را افزایش داد.

جمهوری اسلامی ایران بعد از خروج آمریکا از برجام یک سال صبر راهبردی را در دستور کار قرار داد. تهران در این مدت به طرف های توافق هسته ای به ویژه کشور های اروپایی که وعده جبران خروج آمریکا را می دادند، مهلت داد به تعهدات خود ذیل توافق هسته ای عمل نمایند.

با گذشت بیش از یک سال و محقق نشدن وعده های اروپا، شورای عالی امنیت ملی ایران در بیانیه ای روز 18 اردیبهشت ماه به طرف های توافق هشدار داد در صورتی که ظرف 60 روز به تعهدات خود در زمینه های نفتی و بانکی عمل ننمایند ایران طبق مفاد برجام، از تعهدات خود ذیل این توافق خواهد کاست و ایران تا کنون سه گام را در کاهش تعهدات خود برداشته است.

منبع: عصر ایران

به "وزیر خزانه داری آمریکا: اعتبار 15 میلیارد دلاری فرانسه به ایران بدون موافقت ما امکان پذیر نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر خزانه داری آمریکا: اعتبار 15 میلیارد دلاری فرانسه به ایران بدون موافقت ما امکان پذیر نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید