100 طرح اشتغال زایی صنایع دستی به بانک های عامل کهگیلویه و بویراحمد معرفی گردید

به گزارش وبلاگ امین و کیوان، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد از معرفی 100 طرح اشتغال زایی صنایع دستی با اعتبار 10میلیارد ریال به بانک های عامل استان اطلاع داد.

100 طرح اشتغال زایی صنایع دستی به بانک های عامل کهگیلویه و بویراحمد معرفی گردید

به گزارش وبلاگ امین و کیوان به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویر احمد، محمود باقری مدیرکل میراث فرهنگی این استان، امروز شنبه 5 آبان، از آموزش 824 نفر در حوزه صنایع دستی در 6 ماهه نخست سال جاری اطلاع داد و گفت: از این تعداد 599 نفر در زمینه آموزش عمومی و 225 نفر به صورت تخصصی در حوزه های مختلف صنایع داری از جمله گلیم و جاجیم آموزش دیدند.

او با اشاره به اینکه این کلاس ها در هشت شهرستان کهگیلویه و بویراحمد برگزار گردید، اضافه کرد: هدف از برگزاری این کلاس ها آموزش و فراوری همراه با اشتغال در روستاهای استان است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه تاکنون هنرمندان زیادی در حوزه صنایع دستی برای ایجاد کارگاه های انفرادی و فراوریی صنایع دستی به کارگروه اشتغال معرفی شده اند، گفت: با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به این کارگاه ها شاهد افزایش فراوری و اشتغال در استان هستیم.

باقری از دریافت گواهی نامه نشان اعتماد یکی از فروشگاه های صنایع دستی استان اطلاع داد و ابراز کرد: برای نخستین بار در استان فروشگاه والابافت قشقایی پیروز به دریافت این گواهی نامه شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه از بخش خصوصی در زمینه اشتغال زایی در حوزه صنایع دستی حمایت می کنیم، گفت: در 6 ماهه نخست سال جاری 63 جواز به صورت کارگاهی در شهرستان های مختلف استان صادر شد.

باقری از صدور چهار پروانه فراوری کارگاهی اطلاع داد و اعلام کرد: هر کارگاه فراوریی صنایع دستی می تواند به طور میانگین برای سه تا پنج نفر اشتغال ایجاد کند.

منبع: میراث آریا

به "100 طرح اشتغال زایی صنایع دستی به بانک های عامل کهگیلویه و بویراحمد معرفی گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "100 طرح اشتغال زایی صنایع دستی به بانک های عامل کهگیلویه و بویراحمد معرفی گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید