امضای اروپا در تعهدات فاقد اعتبار است

به گزارش خبرنگاران، محمدرضا مودودی ظهر پنجشنبه در آیین بزرگداشت روز صادرات و تجلیل از صادرکنندگان برتر استان کرمان گفت: کرمان، استان خاص و ویژه ای است.

امضای اروپا در تعهدات فاقد اعتبار است

وی با اشاره به لزوم همگرایی افزایش همگرایی بین دولت، بخش خصوصی و فعالان مالی گفت: نمایندگان این استان در سطح ملی نگاه استانی ندارند و نگاه ملی دارند.

مودودی با اشاره به چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران، اضافه کرد: در این چهار دهه اتفاقات بزرگی اتفاق افتاده و ایران علیرغم تمام مسائل مالی و بحران ها از صندلی خاصی برخوردار است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه واردات نسبت به صادرات کمتر شده است، اضافه کرد: نکته حائز اهمیت است این است که در شرایط تحریم باید رویکرد متفاوتی نسبت به گذشته داشته باشیم. بکارگیری فرآیندی که در سال گذشته عمومی بود در شرایط فعلی نیز منطقی نیست.

وی با اشاره به اینکه در جنگ مالی هستیم، اضافه کرد: آمریکا در حال تجربه آزمون جدیدی است؛ چنانچه این مساله در مورد ایران مصداق پیدا کند، جنگ های جدیدی در عرصه بین المللی با مبنای اقتصاد رخ می دهد.

وی از شکل گیری زیرساخت های جدید برای جنگ مالی در جهان اطلاع داد و اضافه کرد: ایران انتخاب مناسبی برای آمریکا نبود.

وی با اشاره به اینکه اروپا نشان داد امضایش فاقد اعتبار در تعهدات است، گفت: ایران از تعهدات خود تخلف نکرد و وقایع اتفاق افتاده نشان داد که اروپا، روسیه و چین سهم چندانی در تصمیم گیری ها ندارند.

رئیس سازمان توسعه تجارت با اشاره به اینکه وابستگی ایران به نفت کمتر از سایر همتایان است، بیان نمود: باید رویکردمان در مورد اقتصاد، تجارت و فراوری را تغییر دهیم و این مساله احتیاج به همگرایی دارد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "امضای اروپا در تعهدات فاقد اعتبار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امضای اروپا در تعهدات فاقد اعتبار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید